naar) zijn bewaard gebleven. In het Centraal Museum worden nog twee versierde kapi telen bewaard, en ook van de middeleeuwse mozaïekvloer zijn hier nog enkele fragmenten te zien. Met de verhuizing van de rechtbank in zicht werd in 2001 begonnen met het 'strippen' van het gebouw. In de muur van de voormalige rechtszaal en in de vloer zijn resten gevonden van de refter (eetzaal) van de monniken en hun dormitorium (slaapzaal) op de eerste verdie ping. Met de huidige restauratie wordt recht gedaan aan deze historische aanwijzingen. Ze blijven zichtbaar in het ontwerp van architect Richard Groenendaal. Monument met toekomst Het Utrechts Archief opent hier eind dit jaar een publiekscentrum, waar het eigentijds en prikkelend kennis laat maken met de geschie denis van stad en provincie Utrecht, en met manieren om zelf te speuren. Op drie verdie pingen in de rechtervleugel ontwikkelt het hier expositie- en educatieve ruimten met experiences, studiezalen, een auditorium en een gesehiedeniswinkel. Stichting Natuur en Milieu zal medio dit jaar haar kantoor verplaatsen naar het middenge deelte van het gebouw. Het hotel - onderdeel van het bekende restaurant Slangevegt te Breukelen - zal zich vestigen in het linkerdeel, gelegen aan de Lange Nieuwstraat. Binnen 7,5 maand kon zowel de bouwvergun ning, de monumentenvergunning alsn de ont heffing van het bestemmingsplan ex. Art 19.1 WRO voor deze nieuwe 'place to be' worden ontvangen. Ing E.V. Pouw is voorzitter van de Monumen tenstichting, tekst mmv Het Utrechts Archief Foto 4 Sloop- en restauratiewerk in de refter Fotograaf G.J. Lauwers Foto 5 Spitsboog Eigenaar: Monumentenstichting vml Paleis v Justitie Hamburgerstraat Architect: Ir. R. Groenendaal Amsterdam. Directievoering: Adviesbureau v Basten v.o.f., Wijk bij Duurstede. Advies installaties: A.P. van Troost Beheer BV Aannemer: Berg, Henegouwen, Bouwers BV te den Haag. Koopprijs: 3.050.000. k.k.. Kosten restauratie: 6.250.000. Totaal verhuurbaar oppervlakte: 5.700m2 Financier: ING Real Estate Finance N.V. te Amsterdam Wilt u meer weten over de historische achtergronden van de Paulusabdij? Bezoek dan de de 2e Nicolaas van der Monde-lezing: De Paulusabdij: sporen van Utrechts oudste klooster, door Hein Hundertmark en Kaj van Vliet. Datum: Dinsdag 13 februari, 20 uur, Pieterskerk. Toegang gratis februari 2007 Heemschut 25

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 27