Kerk Vierhuizen wint finale van Restauration CIME stopt De kerk Vierhuizen in Groningen won in de tv-finale van de Bankgiro Loterij Restauration de 1 miljoen euro voor een restauratie. De weken voor 23 december werden in vijf programma's vijf finalisten geselec teerd uit vijftien monumenten in Nederland, die dringend toe zijn aan onderhoud, herstel of restauratie. De kerk Vierhuizen won met glans, waarschijnlijk mede dankzij het zeer actieve stemvierhuizen.nl, dat direct nadat bekend werd dat de kerk zou medingen om het grote geld een indringende steuncampagne begon. Kijkers konden tijdens de finale hun stem uitbrengen op hun favoriete te restaureren monument. Tweede werd een monument dat nauwelijks toelichting behoeft, de St. Jan kathedraal in Den Bosch. Hoewel het Tractiegebouw van de Stoomtrein Goes-Borsele pas enkele dagen de fina leplaats had bereikt, wist dit monument toch de derde plek te bereiken. Op de vierde plaats opnieuw een Gronings monument, scheepswerf Wolthuis. Huis Holster in Dordrecht, net als alle andere monumenten hard toe aan gedegen restauratie, werd in deze finale hekkensluiter. Het Centrum voor Industrieel en Mobiel Erfgoed (CIME) in Lelystad beëin digt, na een bestaan van ruim vijfjaar, de activiteiten van dit Centrum. Reden hiervoor is het gebrek aan perspectief op de lange termijn. Vanuit het werkveld komen volgens het betuur voldoende verzoeken om onder steuning. Het industrieel en mobiel erfgoed zijn relatief jonge erfgoed terreinen, waar de vraag om ondersteuning bij behoud en presentatie de afgelopen jaren juist zeer groot was. Voor structurele ondersteuning bleken bij de overheid echter geen financiële middelen beschikbaar. CIME gaat er vanuit dat in de toekomst wél mogelijkheden gecreëerd worden om het werkveld bij behoud en presentatie van het industrieel en mobiel erfgoed te ondersteunen. Intussen leveren de websites van de in CIME participerende organisaties actuele informatie op dit terrein: de Federatie Industrieel Erfgoed Nederland (FIEN), de stichting Mobiele Collectie Nederland (MCN), de Federatie Oud-Nederlandse Vaartuigen (FONV) en de Stichting Service- en Adviesbureau Industrieel Erfgoed Nederland (Stabien). Foto 2 en 3 Het winnende monument: de kerk Vierhuizen, exterieur en interieur. Foto PR februari 2007 Heemschut 13

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 15