Stadskantoor Hilversum krijgt nieuwe mantel Tijdige samenwerking van organisaties in 't Gooi loont MET DE HILVERSUMSE historische kring Albertus Perk, de stichting Elilversum Pas Op! en de Vereniging Vrienden van het Gooi blijkt de PCNEi goed één lijn te kunnen trekken. Nieuw opgerichte stichtingen als Karakteristiek Blaricum weten ook de weg naar de commissie te vinden; gemeld werd dat een boerderij in het beschermd dorpsgezicht aan het verloederen is. Bij alle situaties in deze regio wordt technisch adviseur Henk Dirkx ingeschakeld, zodat de commissie een deskundige zienswijze kan for muleren om een Heemschutwaardig resultaat in de beschermingsactie te boeken. Een voorbeeld waarbij de PCNH te laat is gealarmeerd om mee te kunnen doen aan de bezwaarprocedure, is de verbouwing en uitbrei ding van het stadskantoor in Hilversum. Toch is er misschien wat gered. De melding kwam van de Werkgroep Oude Enghweg en de Bewoners vereniging Raadhuis eo, wier bezwaren zijn afgewezen. Om bij het beroep beter beslagen ten ijs te komen, wees de provinciale commissie de bezwaarmakers vervolgens op de zwaktes in het welstandsadvies en in het gemeentelijk ver weer. Het te verbouwen stadskantoor ontbeert namelijk een rijke uitstraling, mist kwalitatieve identiteit en is weggemoffeld achter het monu mentale raadhuis van bouwmeester Dudok. Zo laten, zou men denken. Het plan waartegen geageerd wordt, wil dit lelijke gebouw echter verbeteren door het een rijkere uitstraling te geven. Dat zou kunnen door er een gevel van gematteerd glas voor zetten. In de ogen van de PCNH brengt men zo het verschil tussen goede en slechte architec tuur terug tot het verschil tussen een meer of minder modieuze jas. Inmiddels ligt er een rechterlijke uitspraak, die de bezwaarmakers op dit punt in het gelijk stelt en Heemschut een indirect succes laat behalen. De vraag is volgens de rechter of een plan wel of niet de toets der welstandsbepalingen kan doorstaan. En niet of een vervangend gebouw daar meer aan voldoet dan een bestaand gebouw. P. Schat is lid van de Provinciale Commissie Noord-Holland februari 2007 Heemschut 9

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 11