Ten geleide Rubrieken 4 Heemschut Actief 9 Verenigingsnieuws 22 Laatste nieuws 38 Erfgoedexcursie 39 Provinciale evenementen 39 Snuffelen 40 Ledenservice Restauratie Karei Loeff, directeur a.i. Foto Heemschut. De eerste maanden als interim-directeur bij Heemschut geven mij een goed beeld van onze vereniging. Heemschut zal moeten veranderen, willen we als vereniging 'op stoom blijven'. Het werk van onze provinciale commissies is de pijler van ons vrijwilligerswerk. Onder leiding van deskundige voorzitters nemen de commissies standpunten in naar aanleiding van meldingen van leden en niet-leden. Veel werk gebeurt achter de schermen. Dat willen we in de toe komst meer zichtbaar maken, zodat actieve leden ook van elkaar kunnen leren. Op het hoofdkantoor werken we aan plannen voor een nieuwe website, waarbij Heemschut haar nieuwe gezicht duidelijk kan laten zien. Professionaliteit en toekomstige mogelijkheden staan bij de ontwikkeling voorop. De website moet naast het tijdschrift de belangrijkste pijler worden voor communicatie met onze achterban en nieuwe geïnteresseerden. Dit najaar start bij de AVRO het televisieprogramma Restauration. Wij zijn als vereniging blij dat de Bankgiroloterij dit programma in ons land mogelijk maakt. Het winnende object krijgt een bedrag van maar liefst 1 miljoen euro voor restauratie en herstel. Heemschut hoopt dat via de aandacht voor monu menten op televisie ook de belangstelling voor cultureel erfgoed en onze doel stelling onder een breed publiek zal toenemen. Niet in de laatste plaats kijkt Heemschut naar initiatieven die worden genomen in het land. Zo zijn we in gesprek met een groep enthousiaste mensen die zich bezig houdt met de problematiek rond de herbestemming van kerken. Ook kijken we hoe we met verwante organisaties in de toekomst beter kunnen samenwerken. Uiteindelijk hopen we op een brede beweging, die moet resulteren in meer gerichte acties en publiciteit. Karei Loeff, Algemeen directeur a.i. oktober 2006 Heemschut 3

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2006 | | pagina 5