Heemschut Actief Veryiiaing OPROEP: Voor Heemschut op Open Monumentendag Ontdek de Geschiedenis! GESCHIEDENIS Vijf onderscheidingen Voor Heemschutleden Niet eerder zijn tijdens een jaarvergadering van Heemschut vijf mensen in het zonnetje gezet. Op 20 mei werden tijdens de Algemene Vergadering van Leden in Hilversum twee Ton Kootpenningen en drie Erespelden toegekend. Harm Bruins Slot: Inspirerende impuls De landelijke Open Monumentendag trekt ieder jaar opnieuw heel veel bezoekers. Deze kijkdag biedt Heemschut een mooie gelegen heid om zich aan een groot en geïnteresseerd publiek bekend te maken. Op de Algemene Ledenvergadering in mei stelde het Heemschutlid Buurman uit Lettele voor dat leden van Heemschut bij het centrale informatiepunt in stad of dorp aanwezig zijn om daar belangstellenden informatie over doelstelling en werk van Heemschut te geven. Buurman: "Op deze wijze kunt u daadwerkelijk iets doen voor Heemschut.' Open Monumentendag is dit jaar op zaterdag 9 september: het thema is FEEST! Het landelijk bureau van Heemschut {ma. di. en do.) geeft alle nodige gegevens: 020-622 52 92 of publiek@heemschut.nl. Zie ook www.heemschut.nl of www.omd.nl. iliOB De geschiedenis herschrijft zichzelf voortdurend. Reputaties sneuvelen of worden weer opgepoetst, overwinningen veranderen in nederlagen, raadsels worden opgelost of brengen nóg meer raadsels voort. Geschiedenis is er om te ont dekken. Een onuitputtelijke bron van verhalen. Dergelijke verrassende verhalen staan in Geschiedenis Magazine. Door de gebeurtenissen uit het verleden op te rakelen of juist 'het hier en nu' vanuit een historische invalshoek te verhelderen. Ook in het zomernummer is dit het geval met onder andere een thema over het Feest van de stad, het geheim van de Kelten, de Spaanse Burgeroorlog, een stadsgeschiedenis van New York. www.geschiedenismagazine.nl. Bij deze Heemschut treft u een folder aan van dit magazine. Voorzitter Harm Bruins Slot naast de in het zonnetje gezette Heemschutleden Tangerman, Ten Cate en Merhottein. Foto Henk Snaterse De Ton Kootpenningen zijn voor ir. Gerrit Tangerman en ir. Dirk van der Schrier. Tangerman was vanaf 1991 tot begin dit jaar lid van de provinciale commissie Drenthe, waarvan tien jaar als technisch adviseur. Hij heeft veel voor de com missie betekend, zijn werk voor Heemschut werd ook door de buitenwereld gewaardeerd. Van der Schrier, die na meer dan 20 jaar afscheid heeft genomen van de PC Drenthe heeft zich met niet aflatende energie ingezet voor monu menten op waterstaatkundig gebied. Waar iedereen nog sprak over het normali seren rivieren bepleitte hij het historische beloop van de vroeger meanderende Overijsselsevecht. Zondermeer indrukwekkend is het overzicht van publicaties over polders,dijken, gemalen en sluizen. De Erespelden zijn toegekend aan drs. Annemarie ten Cate, ing. Theo Linders, en mr. D. Merhottein. Ten Cate kreeg de erespeld vanwege haar jarenlange lidmaat schap van de tijdschriftredactie, vanaf de jaren tachtig tot 2004. Naast redacteur was zij ook lid van de provinciale commissie Noord-Holland en eerder van de PC Utrecht. Linders was ruim 20 jaar lid van de provinciale commissie Noord- Brabant. Namens Heemschut zat hij in de Brabantse coördinatiecommissie voor de dijkverbeteringplannen. Merhottein is oud-lid van de provinciale commissie Noord-Brabant en bleef na zijn vertrek uit de PC lid van het algemeen bestuur van 1985 tot 2004. Hij had binnen het bestuur als advocaat de juridische porte feuille en was de vraagbaak voor alle vragen op verenigingsrechtelijk, statutair en reglementair terrein. De niet aanwezige Van der Schrier en Linders ontvangen hun onderscheidingen tijdens bijeenkomsten van de twee provinciale commissies 'Dit jaar staat wat het bestuur betreft in het teken van de inspirerende impuls'. In zijn openingsrede van de algemene vergadering van leden, keek voorzitter Harm Bruins Slot 22 mei niet alleen terug op een 'welbesteed Heemschutjaar', maar ook vooruit. Naar het eeuwfeest in 2011 dat een inspiratiebron kan en moet zijn. Op de kortere termijn moet de inspiratie in het hier en nu worden gevonden, om de sluipende neerwaartse spiraal te keren. Bruins Slot maakt zich namelijk zorgen 6 Heemschut augustus 2006

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2006 | | pagina 8