Ten geleide 30 31 32 34 Zwolle Aalten Heemsehutdag Erfgoedexcursie Rubrieken 4 Heemschut Actief 6 Verenigingsnieuws 14 Laatste nieuws 37 Provinciale evenementen 40 Ledenservice Heemschut onderweg Karei Loeff, directeur a.i. Foto Heemschut. Moet er op de Melkmarkt van Zwolle wel gesloopt worden om het centrum fraaier te maken? Niet bekend is hoe waardevol de te slopen panden wel zijn. In de dorpskerk van Aalten zijn verrassend unieke muurdecoraties teruggevonden. Schilderingen die wijzen op een directe band met Rome. De Heemschutdag is dit jaar in Vlissingen, een plaats die volop in de schijnwerpers staat door de grootschalige ontwikkelingen in de oude stad. De Erfgoedexcursie gaat dit keer naar Flevoland. Nieuw land, met toch ook al bouwgeschiedenis die in de verdrukking komt. Na de aankondiging van onze voorzitter in het juninummer is het tijd dat ik mij kort aan u voorstel. Als nieuwe algemeen directeur a.i. zal ik de komende periode de lopende bureau- en verenigingszaken van Heemschut waarnemen en plannen maken om Heemschut een nieuwe koers te geven. Als architectuur historicus met een eigen advies- en onderzoeksbureau, en bovendien met ervaring met rijk, provincies, gemeenten, het bedrijfsleven en particulieren ben ik goed op de hoogte van het werkveld van de monumentenzorg. Als lid van de vereniging en voorzitter van een plaatselijke historische vereniging ben ik ook bekend met vrijwilligerswerk. De huidige periode is voor de vereniging Heemschut uiterst belangrijk. De rijksoverheid is zich aan het bezinnen op de taken ten aanzien van monumenten en monumentenzorg. Gemeenten zijn in zeer hoge of mindere mate actief op het gebied van bescherming en ontwikkeling. Heemschut is, ais bijna 100-jarige, de oudste en breedst georiënteerde vereniging op het gebied van ons gebouwd en aangelegd cultureel erfgoed. We vormen een brede vereniging, met veel stemmen en meningen. We zijn groot binnen het monumentenveld, maar klein ais we kijken naar andere belangengroepen. De komende periode is voor onze vereniging een periode van bezinning en van vooruitkijken. We kijken naar het verleden. Wat heeft Heemschut in al die jaren bereikt, wat ging er mis, hoe loopt het nu? We kijken naar de toekomst. Wat willen we, wat kunnen we bereiken en hoe gaan we dat doen? Informele gesprekken met leden, kader en betrokkenen uit het veld zullen mede de basis vormen voor de koers die we gaan volgen. Wij hopen als vereniging te mogen (blijven) rekenen op uw niet aflatende betrokkenheid en steun bij het behoud en bekend maken van ons waardevol cultureel erfgoed. Karei Loeff, Algemeen directeur a.i. augustus 2006 Heemschut 3

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2006 | | pagina 5