1Foto linkerpagina De gerenoveerde Hof. Foto auteur 3. Foto rechtsboven Het Hof voor restauratie. 4. Foto linksmidden De Statenzaal na res tauratie. Foto auteur 6. Foto linksonder Verticale noordzuid- doorsnede van de toren, duidelijk te zien is de hellende stand. 2. Foto linksboven Het vijzelen (95 cm) gebeurde in stapjes van 2 tegels, die met snelhardende cement (Cebar) werden vast gezet. Foto uit Van Duinen en Esseboom. 5. Foto linksmidden Het gevelaanzicht van de Groothoofds- poort landzijde na restauratie. Foto auteur 7. Foto rechtsonder Doorsnedetekening van het stadhuis met toren. sloop om ruimte te maken voor een brede verkeersweg. Dat onzalige plan ging niet door, maar veroorzaakte wel een verloede ring. Door de restauratie van het Hof werd de impuls tot revitalisering gegeven aan het 14e eeuwse Hofkwartier, waar de bewoners inmiddels in opstand waren gekomen tegen het afbraakbeleid. Kernprobleem van het Hofeomplex vormden de ernstige verwaarlozing, versnippering en slechte verbouwingen die de hoofdcon structie hadden aangetast. Dit betekende primair herstel van die hoofdconstructie: de houten skeletbouw van de slaapzaal en de bekapping, plus herstel van de rookkanalen aan de oostzijde. De verdwenen schouw in de refter was niet meer te traceren en die plaats werd niet verder afgewerkt, maar in ruw metselwerk opengelaten. Op de verdieping werd een laat-gotisch schouwtje, afkomstig uit de collectie van Oud-Dordrecht, herge bruik Hiervoor is nog steeds iedere bezoeker dankbaar. De reventer en bovenliggende slaapzaal augustus 2006 Heemschut 21

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2006 | | pagina 23