Feestzalen, ook in buitenlucht Ec Het stadionMalieveld en Spaarnwoude Piet Arp - Het thema van de Open Monumentendag op 9 september is FEEST! Heemschut staat eveneens stil bij dit thema. Vincent Collette beschrijft in twee artikelen de landelijk bekende feestzalen van hotel Des Indes in Den Haag en van Kasteeel Oud-Wassenaar in Wassenaar. .cht bijzondere ruimten, prachtig gerestau reerd. Maar er zijn veel meer bijzondere feestzalen, sommige zonder dak. Het voetbal stadion is er zo een. Tienduizenden bezoekers tegelijk maken hier geregeld een groot feest mee en genieten volop van de winst of het verlies van hun club. In de buitenlucht. En is het niet van de sportwedstrijd, dan wel van een popconcert of simpelweg van de vormgeving. Niet voor niets is het Olympisch stadion in Amsterdam een monument. De openluchtfeesten zijn niet alleen van deze tijd. Toernooivelden zijn bewaard gebleven, paradeterreinen eveneens. Ze geven de steden lucht. Om in Den Haag te kijken: het Malieveld is al eeuwen dé plaats voor grootse evenementen. Amsterdam heeft de Dam en het Vondelpark, of het Amsterdamse Bos. Rotterdam Kralingen. Elke zich respecterende stad heeft wel een park of veld met vol doende ruimte voor duizenden feestgangers. De nieuwste feestzalen zijn doelbewust ont worpen voor een megapubliek. Recreatiegebieden bij de bevolkingscentra kunnen niet zonder fraai vormgegeven open bare ruimten, waar de bezoekers van muziek festivals uren, soms zelfs dagenlang op elkaar gepropt zitten zonder elkaar aan te vliegen. Spaarnwoude bij Amsterdam is zo'n publieks trekker. Dance Valley, elke zomer goed voor tienduizenden bezoekers, speelt zich af aan de voet van een voormalige vuilstort. De heuvel is opgesierd met gigantische betonnen schijven. Op drukke festivaldagen is het hele kunstmatige dal gevuld met een dichte men senmassa, die samen het geaccidenteerde ter rein nog eens benadrukken. FEEST! Niet alleen in de balzaal van het oude buiten, maar ook in de nieuw ingerichte cul tuurlandschappen. Elk publiek kan wel ergens uit het dak gaan. Het Olympisch Stadion in Amsterdam. Foto st. Exploitatie Olympisch Stadion. S 9HH iJPi j j *■•7 - 8 Heemschut augustus 2006

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2006 | | pagina 10