ut Actief Zuid-Holland 1. Gé Sonnemans (rechts) krijgt de erepenning van de stad Dordrecht uitgereikt door wethouder G. Veldhuijzen. Foto: archief gemeente Dordrecht Drs. GJ.M. Sonnemans overleden Ons bereikte het bericht dat op 17 februari de heer drs. Gé J.M. Sonnemans (foto 1) is overleden. Gé was in 1990 medeoprichter en secretaris van de Heemschut Resonansgroep Dordrecht en leverde als zodanig een aanzien lijke bijdrage aan de signalerings- en bewa- kingsfunetie van Heemschut, in het bijzonder met betrekking tot de landelijk spraakmakende procedures rond De Berekepoort. In 1997 en 1998 voerde hij een omvangrijk panelonder zoek uit voor het tijdschrift Heemschut, dat in drie delen verscheen en uitmondde in concrete gegevens ten behoeve van de positiebepaling van het tijdschrift. Als lid van de provinciale commissie Zuid-Holland was hij belast met de portefeuille 'bestuur en beleid' en nam in 2002 deel aan het interprovinciale regio- overleg dat resulteerde in de geruchtmakende nota Repko genoemd naar de opsteller drs. F. Repko dat na analyse van het functioneren van de vereniging en zijn bestuur voorstellen ont wikkelde voor herorganisatie. In 2004 nam hij afscheid van de provinciale commissie als waarnemend eerste secretaris. Kenmerkend voor zijn werk zijn de opmerkelijk helder geschreven beleidsanalyses. Gé Sonnemans was niet alleen een helder analyticus en denker, maar ook een loyaal lid van de commissie en een trouwe vriend. Hons Bollebakker, oud-voorzitter van de provinciale commissie Zuid-Holland. Nieuwbouw in oud De Bilt De Bilt - Door een samenloop van omstandig heden zijn in het gebied rond de reeent aan gelegde rotonde Blauwkapelseweg/Burgemeester de Withstraat, Hessenweg en Bilthovenseweg drie bouwplannen aan de orde. Het gaat hier om de huidige vestiging van het Sehilderbedrijf van Doorn aan de Burgemeester de Withstraat, de Rabobanklocatie aan de Burgemeester de Withstraat/hoek Bilthovenseweg en de locatie autobedrijf Van Rooij aan de Hessenweg. Door het college van burgemeester en wethouders is een stedenbouwkundige visie opgesteld die zonder meer teleurstellend genoemd mag wor den. Het huidige bestemmingsplan, de welstandsnota en de aanwijzing tot beschermd dorpsgezicht zijn met grote zorg opgesteld. Men zou dus mogen verwachten dat de steden bouwkundige visie hierop zou ansluiten. Dit is echter niet het geval. De bezwaren richten zich tegen de massaliteit van de bouwplannen en tegen het feit dat de ontwerpen niet passen bij de aanwezige bebouwing. De gemeenteraad heeft vooralsnog haar goedkeuring aan de plannen onthouden en bij het college aangedrongen om alsnog de omwonenden en overige inwoners de kans te geven hun mening te geven. J. van Doorn Kamerikse Wetering Kamerik - Eind 2004 berichtten we over plan nen om de Kamerikse wetering ernstig aan te tasten door het storten van vervuild baggerslib achter schoeiingen langs de oevers. Na heftige protesten zijn deze plannen afgeblazen, maar onlangs is het Woerdense gemeentebestuur met nieuwe plannen gekomen.Wederom wordt voorgesteld langs grote delen van de wetering schoeiingen aan te brengen en de oevers aanzienlijk te verbreden. Ditmaal wordt de verkeersveiligheid op de wegen langs de wetering als reden voor de plannen genoemd. Wij zijn in overleg met het gemeentebestuur en het Dorpsplatform Kamerik om de veel te drastische plannen tot redelijke proporties bijgesteld te krijgen. H. Kuiper 'Grootschalig monster' aan Oude Rijn Zoeterwoude - Van Leiden tot aan Bodegraven staat de Oude Rijnzone volop in de belang stelling van lokale overheden en projectont wikkelaars. Het is een gebied met veelal oude watergebonden industrie, overslagbedrijven, scheepsbouw en pottenbakkerijen, maar ook met karakteristieke woningen, landelijke doorzichten met monumentale boerderijen. Zoeterwoude langs de Oude Rijn is daarop geen uitzondering. In goed overleg met de eigenaren van een aantal bedrijven, gelegen tussen de Hoge Rijndijk nummers 129 t/m 155) en het water, heeft het gemeentebestuur in 2000 een nieuw bestemmingsplan vastgesteld. De bedrijven mogen uitbreiden, maar middels een wijzigingsbevoegdheid van het college van burgemeester en wethouders mogen daar ook 26 woningen komen. Een visie die aansluit bij de opvatting dat de voormalige 'werkrivier' in toenemende mate 'woonrivier' wordt. Sinds 2004 heeft een projectontwikkelaar het gebied in zijn greep en naar het lijkt ook het 6 Heemschut april 2006

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2006 | | pagina 8