De meubels van K.P.C. de Bazel Lezing Bon voor 25 korting Twee Nederlandse musea besteden dit jaar ruim aandacht aan het werk van K.P.C. de Bazel 1923) onder de titel 'Ontwerper voor de elite'. Zijn meubels en glas werk staan daar centraal. Karei Petrus Cornells de Bazel was een van de oprichters van de Bond Heemschut. Hij zat onder meer de oprichtingsvergadering voor en bleef bestuurslid tot 1921. 1 5.1 5 uur Vertrek per bus achterzijde station Hilversum 1 5.30 - 1 7 uur Bezoek Monument Zonnestraal*: 'het gebouw dat niet meer zou bestaan'. Inleiding Jan Sehriefen, geboren en getogen op het landgoed. ca. 1 7.30 uur Retour CS Hilversum (achterzijde station). Opg ave excursie U kunt zich uitsluitend telefonisch of per e-mail opgeven vóór 15 mei 2006. De kosten bedragen 20 p.p. (koffie, broodjeslunch, exeursieprogramma en gezamenlijke afsluiting). Aanmeldingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst en zijn definitief na ontvangst van het bedrag op rekeningnr. 165 831 t.n.v. de Bond Heemschut te Amsterdam o.v.v. de excur sie van uw voorkeur. Heemschut behoudt zich het recht voor bij overboeking u bij een andere excursie te plaatsen. Inlichtingen en aanmelding 020-622 52 92 of info@heemsehut.nl, www.heemsehut.nl Routebeschrijving Raadhuis, Dudokpark 1. Vanaf Hilversum CS oopt u in 10 minuten naar het raadhuis. U /olgt de eentrumring naar rechts. Na enkele )oehten ziet u rechts de St. Vitus-kerk. U bent iu op het Melkpad. U neemt vanaf de kerk de weede weg rechts, Oude Enghweg. U loopt echts langs de vijver naar de hoofd ingang. Zonnestraal let voormalige sanatorium Zonnestraal van architect an Duiker i.s.m. Bernard Bijvoet en Jan Gerko Wiebenga, */ordt beschouwd als één van de topstukken van de rchitectuur van de 20e eeuw, een pionierswerk van het dieuwe Bouwen'. Het complex is ook een belangrijk ociaal monument als nazorgkolonie om genezen tuber- uloselijders voor te bereiden op hun terugkeer in de ïaatschappij. De restauratie werd in 2004 voltooid. 1. Boudoirbank van mevrouw Sehuurman-Gentis, 2. Serviesdelen van persglas, uitvoering Glasfabriek Leerdam, 1900. Collectie Gemeentemuseum Den Haag. 1920-1926, hoogte 20.5 cm. Collectie Gemeentemuseum Den Haag Naar aanleiding van de tentoonstelling organi seert het Gemeentemuseum Den Haag speciaal voor leden van Bond Heemschut zaterdag 13 mei om 13 uur een lezing en een bezoek aan de tentoonstelling. Aanmelding: vereist tijdens kantooruren via tel. 070-3381111. De lezing wordt gegeven door de samensteller van de tentoonstelling en auteur van de catalogus 'Ontwerpen voor het interieur', Yvonne Brentjens. Na de lezing kan op eigen gelegenheid een bezoek gebracht worden aan de tentoonstelling. Locatie: Aula Gemeentemuseum Den Haag. Kosten lezing: gratis voor Heemschut leden. Bezoek tentoonstelling: €2,- korting op de toegangsprijs van €8 tegen inlevering van (een kopie van) onderstaande bon. Op vertoon van deze bon bij de kassa van het Gemeentemuseum krijgt u 25 °/o korting op de entreeprijs van het Gemeentemuseum. Deze kortingsbon is geldig tijdens de tentoon stelling en niet in combinatie met andere kortingsregelingen. Een vergelijkbare actie geldt in het Drents Museum. De Bazel bouwde het hoofdkantoor van de Nederlandsehe Handel-Maatsehappij aan de Amsterdamse Vijzelstraat, dat later in gebruik was bij de ABN-Amro Bank en onlangs geschikt is gemaakt als stadsarchief van de gemeente Amsterdam. Daarnaast ontwierp hij als architect onder meer villa's in het Gooi. In het Gemeentemuseum Den Haag (25 maart tot en met 11 juni) en in het Drents Museum in Assen (4 juli tot en met 15 oktober) zijn vooral de verfijnde meubels, bestemd voor de Nederlandse elite onderwerp van de expositie. De eigenzinnige manier waarop De Bazel stijlen uit oost en west bijeenbracht in zijn ontwerpen riepen indertijd grote bewondering op. Hij richtte onder meer het meubelatelier De Ploeg op. Als theosoof zag hij exterieur en interieur als één geheel, vandaar dat hij zich met beide bezighield. april 2006 Heemschut 33

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2006 | | pagina 35