dering van Leden zaterdag 20 mei 2006 Ochtendprogramma Middagprogramma 98 De voorzitter van de Bond Heemschut, mr. HJ.E. Bruins Slot, nodigt de leden van de vereniging uit tot het bijwonen van de Algemene Vergadering van Leden op zaterdag 20 mei. De vergade ring begint om 10 Raadhuis van Hilver Dudokpark 1. 1. Voormalig sanatorium Zonnestraal De AVL wordt bijeengeroepen conform artikel 13, lid 4 van de Statuten. Tijdens de vergade ring wordt door het dagelijks bestuur verslag uitgebracht over het gevoerde beleid in het afgelopen boekjaar en wordt het te voeren beleid uiteengezet. De toegang is gratis. Alle leden hebben stemrecht op vertoon van de lidmaatschapskaart en na tekening van de presentielijst voor aanvang van de vergadering. De vergaderstukken kunnen vanaf 1 mei wor den opgevraagd bij het landelijk bureau van de Bond Heemschut. Na de vergadering en de gezamenlijke broodjeslunch kunnen de leden en hun introdueé(e)s deelnemen aan het middagprogramma. Tijdens de AVL wordt de Ton Koot-penning uitgereikt. 10 uur Raadhuis open; ontvangst met koffie en thee. 10.1 5-10.25 uur Vragen stellen over de financiële jaarstukken aan de penningmeester en de algemeen directeur. 10.30 uur Aanvang vergadering huishoudelijk deel: Opening van de Algemene Vergadering van Leden en welkomstwoord door de voorzitter van de Bond Heemschut, de heer mr. H.J.E. Bruins Slot Verslag van de AVL van 21 mei 2005 Ingekomen en uitgegane stukken, mededelingen Jaarverslag 2005 Bond Heemschut Vaststellen Jaarrekening 2005 Bond Heemschut Vaststellen contributie 2007 Benoemingen en herbenoemingen Rondvraag Korte schorsing Heropening vergadering, inhoudelijk gedeelte Toespraak door de heer ir. D. Sijmons, Rijksadviseur voor het landsehap De heer Sijmons geldt als een bevlogen inrichter van de buitenruimte en als degene die het taboe op het ingrijpen in de natuur heeft opgeheven. Hij was eerder werkzaam als ambtenaar bij het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij en Hoofd Landsehapsarehiteetuur bij Staatsbosbeheer. Het mede door de heer Sijmons opgerichte architectenbureau H N+S won in 2001 de Prins Bernhard Cultuurfondsprijs, hijzelf won in 2002 de Rotterdam-Maaskantprijs voor architectuur, stedenbouw en landschappelijke vormgeving. Uitreiking Ton Kootpenning Sluiting van de vergadering Introductie van het middagprogramma door mevrouw G. Sehilte 12.30 tot 13.30 uur Broodjeslunch Hilversum stad van jonge monumenten 1 3.30 tot 1 7.30 uur De excursie begint om 13.30 uur. Er zijn vijf keuzeprogramma's I. Bezoek Museum Hilversum, rondleiding tentoonstelling 'Dromen van Amerika, Nederlandse architecten en Frank Lloyd Wright'. Museum Hilversum is gehuisvest in het voormalige raadhuis. In 2004 is aanbouw gerealiseerd naar een ontwerp van Hans Ruijssenaars. II. Rondleiding Raadhuis van Dudok. Willem Marinus Dudok (1884-1974) ontwierp het monumentale raadhuis (1931): vrijstaand en één met de omgeving. Bezoek aan tentoon stelling, gewijd aan het leven en werk van gemeentearchiteet Dudok. Er is tevens aan dacht voor de restauratie van het raadhuis. Mogelijkheid voor beklimming toren. III. Rondwandeling Langs oude en nieuwe omroepgebouwen: VARA en AVRO- studio's uit de jaren '30 en de moderne gebouwen op en rond het Mediapark. Studio's van architectenbureau MVRDV en het Commissariaat van de Media van Koen van Velsen. IV. Rondwandeling langs gebouwen van Dudok. Hilversum is een Dudok-openluchtmuseum. Naast het raadhuis ontwierp Dudok woningen, scholen, begraafplaatsen, badhuizen enz. V. Bezoek Gebouw Beeld en Geluid. Ontwerp Neutelings/Riedijk architecten met unieke glasgevel van Jaap Drupsteen. Het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid opent pas eind november 2006 zijn deuren. Dé centrale plek waar voortaan het nationale audiovisuele erfgoed wordt bewaard: de 20ste en 21ste eeuw in beeld en geluid onder één dak. 32 Heemschut april 2006

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2006 | | pagina 34