ven achter de gevel Begraafplaats Rustoord van Rekken se Inrichtingen gered 1. Foto boven: de directeurswoning van de Rekkense Inrichtingen. 2. Daaronder de eigen begraafplaats Rustoord, niet langer bedreigd. 3. Op de onderste foto een blik over het terrein. Foto's: Torna Tudor, Enschede. elevisiereportageteams melden zieh meteen bij het begraafplaatsje. De heer Minjon van de Raad van Bestuur van de VOV sust de gemoederen: 'Er liggen geen graven met nog lopende grafrechten', laat hij Doodgewoon, digitaal tijdschrift over de dood, weten. 'Binnenkort zullen de verkoopplannen in de krant worden gezet met een oproep aan nabestaanden om te komen melden of ze hun dode elders willen herbegraven. Als mensen zieh niet melden, moeten we zelf op zoek naar begraafplaatsen waar we de resten kunnen herbegraven. We hebben geen vreselijke haast. Als alles maar precies volgens de regels verloopt. Pas als de grond geheel knekelvrij is, zal de grond worden verkocht. Als bos grond, dus niet als kerkhof, zoals de Telegraaf kopte. Minjon: 'Die kop is dus helemaal fout.' Toch krijgt de Telegraaf gelijk en wordt het terrein alsnog als kerkhof ver kocht. Henk Sieben (53), lid van de Stichting Begraafplaats Rustoord te Rekken, eindigt zijn rondleiding over het terrein van de voormalige Rekkense Inrichtingen bij de begraafplaats Rustoord. 'Het was een gigantische puinhoop, de graven waren totaal overwoekerd door rododendrons. De laatste vijftien jaar was er misschien nog vier keer gemaaid, en verder liepen hier vooral mollen en konijnen. In 1985 is het kerkhof officieel gesloten en in 1988 is er voor het laatst iemand begraven. Toen in 2002 de verkoop en ruiming dreigde, hebben mijn buren Eef Weenink en Hillie van de Peppel de begraafplaats gekocht en onze stichting opgericht.' Henk, op 1 januari 1979 als verpleegkundige in dienst gekomen bij de Rekkensehe Inrichtingen en nu Arbo-eoördinator bij de instelling voor verslavingszorg Taetus, woont met zijn vrouw Alie (51) al zesentwintig jaar op het terrein van de inrichting. In De Enk, gebouwd in 1928 als dienstwoning aan de Dr. W. Slotlaan 2. De straat is vernoemd naar een van de oprichters van de Rekkensehe Inrichtingen. 'Dominee Slot was een gedreven man. Toen eenmaal het idee was ontstaan om verstandelijk gehandicapten een zorgzame omgeving te bieden als alternatief voor de gevangenis, had hij in 1912 binnen een jaar 100 hectare grond verworven van boeren in de omgeving. Er bestaan wel verhalen van boeren die hier achteraf spijt van hadden'. 30 Heemschut april 2006

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2006 | | pagina 32