Gorinchemse verdedigingswerken va^ door Koninklijke Woulder Voor de toekomst van ons verleden. nico de bont WOUDENBERG Koninklijke Woudenberg; toonaangevend in het behoud van ons cultureel erfgoed Aangesloten bij: Europese Associatie van Restauratiebedrijven ('A.F. L- R PA.) NVOB Stichting Vakgroep Restauratie VGBouw Koninklijke Woudenberg is gecertificeerd voor het kwaiiteitspredikaat Erkend Restauratie Bouwbedrijf. Interesse? Bezoek onze website www.woudenberg.nl of vraag onze brochure aan! Kor-inkiijK-e Woudenbitpi^^^ y Voorstraat 7, Postbus 3, 4233 ZG Ameide Tel (01 SS) 60 66 00, Fax (0183) 60 26 67 De Gorinchemse vestingwallen zijn rond 1600 tijdens de 80-jarige oorlog aangelegd. Ze vormen een prach tige groengordel rond de binnenstad en zijn vrijwel geheel bewaard gebleven met bastions, ravelijnen, enveloppes, grachten en een poort. Verschillende ge bouwen en objecten langs de wallen herinneren aan het militaire verleden van Gorinchem als strategisch onderdeel van de (Nieuwe) Hollandse Waterlinie. De afgelopen jaren is veel in de wallen geïnvesteerd door ze te herstellen en op te waarderen. Werkzaamheden uitgevoerd door Koninklijke Woudenberg Ameide: restauratie en conservering van de walmuren herstel van metselwerk en voegwerk restauratie van de kruitmagazijnen, Stenen Beer en Capponnière restauratie van de Dalem- en Kanselpoort natuursteenwerk: o.a. nieuwe monniken op de Stenen Beer Restauratie en onderhoud van monumenten is bij Nico de Bont in vertrouwde handen. Dat bewijzen onze 80 restaurateurs elke dag weer. Ook bijvoorbeeld bij de recente restauratie van de kerk van Kasteel Raadhuis Helmond. Minutieus vakmanschap, voor de toekomst van ons verleden... Aannemingsbedrijf Nico de Bont B.V. Postbus 76 5260 AB Vught Tel. 073-518 94 80 fax 073-518 94 90 www.nieodebont.nl 3^

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2006 | | pagina 2