Stichting heeft ook oog voor bewoners en werkloze jongeren BRICK BURGERS Ook voor Uw jonge monumenten! Steenfabriek IJsselformaat handvorm Biezeveld Rijnformaat handvorm levert* Vechtformaat handvorm Friesche drieling handvorm Hilversums formaat handvorm Utrechts plat handvorm Profielen handvorm Vormstenen handvorm Plavuizen handvorm Kloosterformaten handvorm en alle andere bakstenen voor restauratie op maato Steenfabriek Biezeveld B.V. december 2005 Brickburgers BV specialiteiten in baksteen Fa. Mekkers Van 't Spijker Meubelmakerij gespecialiseerd in antiekrestauratie Heemschut Het Prins Bernhard Cultuurfonds heeft de Monumenten Prijs 2005 toegekend aan de stichting Monumentenzorg Curacao. Deze stichting werd in 1954 opgericht door het Prins Bernhard Fonds Nederlandse Antillen. Ai meer dan een halve eeuw zet de organisatie zich in voor het behoud van het erfgoed op dit eiland in de Antillen. Zij ontwikkelt, begeleidt en initieert restauratieprojecten, voert deze uit en laat de behouden monu menten weer deel uit maken van het dagelijkse maatschappelijk leven. Zo werd de afgelopen vijftig jaar een groot aantal monumenten aange kocht en gerestaureerd door de stichting. Het verwaarloosde landhuis 'Brievengat' vormde de aanleiding voor de oprichting van de stichting. Dit was tevens de eerste aankoop; er volgden veel meer reddingen van de sloop. Zonder de inspanningen van de stichting, aldus de jury, zou vooral Willemstad er tegenwoordig volstrekt anders hebben uiitgezien en zeker niet op de Werelderfgoedlijst van UNESCO zijn geplaatst. Naast de zorg voor de monumenten heeft de stichting ook oog voor de bewoners, door zich bij restauratieprojecten te richten op de directe woonomstan digheden, of door te zorgen voor vervangende woonruimte. Eigenaren van monumenten die hun bezit goed onderhouden ontvangen een muur plaquette. Ais mede-oprichter van de stichting Empressa probeert SMC werkloze jongeren onder een intensieve sociale en vakmatige begeleiding een restauratievakopleiding te bieden. De stichting maakt zich sterk voor duurzame economische ontwikkeling in onde binnens tads wijken van Willemstad en men adviseert andere Antilliaanse eilanden op het gebied van de monumentenzorg. Met de prijs vestigt de jury de aandacht op het behoud van het Curagaose erfgoed, als onderdeel van het Antilliaanse en het gezamenlijke Nederlandse cultuur erfgoed. Fabriek van handvormstenen en plavuizen Lange Weistraat 25 5331 LH Kerkdriel Telefoon 0418-631719 B.g.g 077-4742920 Walstraat 58 Deventer Tel. 0570 - 61 44 10 Fax 0570 - 67 21 48 Lid van VeRes r specialiteiten in baksteen *- St. Jozefweg 66b, 5953 JP REUVER (NL) Postbus 4790, 5953 ZK REUVER (NL) Tel. 077-4742920, fax 077-4745170. Sinds 1922 Prijs voor Monumentenzorg Curasao

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2005 | | pagina 49