Ob *y\/VV O Voor Heemschut-leden €12,45 i.p.v. €19,95 voor 'Boerenland als natuur. Verhalen over historisch beheer van kleine land schapselementen'. €7,95 i.p.v. 12,95 voor 'Cultuurhistorie van stad en land. Waardering en behoud'. Gids Museum Van Loon 46 SERVICE december 2005 Boerenland als natuur Het landelijk gebied van Nederland bestaat niet alleen uit akkers en weilanden. We vinden er ook tal van singels, bosjes en andere kleine landschapselementen. Toen prikkeldraad en aardgas nog niet bestonden, waren singels, houtwallen en geriefbosjes onmisbaar voor de boer. In deze uitgave wordt verteld hoe in het boerenbedrijf werd omgegaan met grienden en eendenkooien, met rietlandjes en populierenbosjes. De auteurs hebben hierbij gebruik gemaakt van geschre- ven bronnen en mensen geOnterviewd die het werk nog zelf hebben uitgevoerd. Het was destijds hard werken! Cultuurhistorie van stad en land Nederland gaat op de schop. Door grootschalige infrastructurele werken krijgt Nederland in snel tempo een nieuw aanzien. De cultuurhistorische waarden van stad en land worden zowel op grote als op kleine schaal bedreigd. Hoe zijn die waarden op te sporen? Hoe moeten we ze beoordelen? En: hoe kunnen we ze door een verantwoord beheer en een zorgvuldige afweging bij de planvorming behouden? Cultuurhistorie van stad en land geeft op deze vragen een antwoord, estuurders, plannenma kers, monumentencommissies en burgers krijgen een kader aangereikt om het behoud van cultuurhistorische waarden in de praktijk gestalte te geven. De uitgave besteedt uitvoerig aandacht aan archeologische, historisch-bouwkundige en historisch-geografische aspecten van stad en land. Daarbij komen beheersstrategieln, selectiecriteria, planvormingsprocessen en inrichtingsvraagstukken ruimschoots aan bod. Cultuurhistorie van stad en land is daarmee een onmisbaar instrument voor een zorgvuldig afgewogen ruimtelijk beleid. Heemschutleden die de komende weken in Museum Van Loon te Amsterdam de expositie bezoeken van de livreiencollectie van deze patricilrsfamilie krijgen op vertoon van dit bericht een bezoekersgids van het museum cadeau. De toegang komt per volwassene op 5 euro, voor museumjaarkaarthouders is de toegang gratis. Museum Van Loon bevindt zich aan de Keizersgracht 672, en is tot 22 december dagelijks te bezoeken. Daarna alleen van vrijdag tot en met maandag van 11 tot 17 uur. De expositie Livreien met zorg, verhalen en uniformen van bedienden 1880- 1935 opende in november. Verhaten óver Historisch beheer van kleine landschapselementen J.A. Hendriks PflUI Bum! feiaan Haanstin - /V Tweemaal korting 7,50 en 5

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2005 | | pagina 48