Lloyd Hotel Culturele Ambassade Architectuurwandeling Oostelijke Handelskade Excursie provincie Friesland: Muziek bij kaarslicht Speciaal arrangement december 2005 Service 43 Classic Music Room Atelier van Lieshout, Lloyd Hotel. Foto Rob 't Hart Zondag 8 en zondag 15 januari 2006. Zie ook artikel op pagina 42 Programma: 12.45 uur: Ontvangst met Koffie/thee en taart in Restaurant 'Snel' 13.30 uur: Rrondleiding door het Lloyd hotel door de initiatiefne mers. Begeleide Architectuur wandeling Oostelijke Handelskade. Evert Breman ontwierp hier in de jaren 20 van de vorige eeuw een lange reeks gebouwen voor de Koninklijke voor de Koninklijke Hollandsche Lloyd. De wandeling gaat tevens langs de spraakma kende nieuwe architectuur o.m. langs de reeds beroemde gebou wen als Piraeus (Kollhoff en Rapp), the Whale (van Dongen) en de voormalige aankomst- en vertrek hal van de Kon. Ned. Stoomvaart Maatschappij (KNSM). Vertoning Ll-tribune, een tekst/beeld/muziek project geba seerd op de geschiedenis van het Lloyd Hotel. Documentaire Lloyd Hotel. Ca. 17 uur: Einde programma. Kosten: €32,50 p.p; leden Heemschut: 25 p.p. Aanmelding en informatie: Heemschut, 020-622 52 92 of info@heemschut.nl. Aanmelding is definitief na ontvangst van het bedrag op reke- ningnr. 165 831 t.n.v. de Bond Heemschut te Amsterdam o.v.v 8 of 15 januari; met vermelding van naam en het aantal personen. Aanmeldingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst. Sluitingsdatum: 2 januari. U ontvangt een bevestiging. Annuleringsvoorwaarden zie: www.heemschut.nl of op aanvraag. Adresgegevens: Lloyd Hotel Culturele Ambassade, Oostelijke Handelskade 34, Amsterdam. Route: Vanaf Centraal Station per tram (lijn 26) in 5 minuten bij het Lloyd Hotel, halte Rietlandpark. De tram stopt vóór het Lloyd Hotel; ingang IJ- zijde. Parkeren: Parkeergarage Lloyd Hotel, voorbij gebouw Panama direct rechts. Aanbieding: Voor deelnemers is het boek het Lloyd Hotel van Annette Lubbers met een korting van 5 24,50) op beide dagen te koop. Dit boek is meer dan de geschiedenis van het gebouw. Met veel illustraties en interviews is het ook het verhaal van de grote gebeurtenissen van de vorige eeuw. Zaterdag 28 januari 2006 Provinciale excursie 't Gooi De Commissie Noord-Holland organiseert een excursie met het thema wederopbouwarchitectuur. De start is in Museum Hilversum, het voormalige raadhuis aan de Kerkbrink te Hilversum, met aan de achterzijde een moderne aanbouw. De wisselwerking tussen cultuurhistorie en moderne stedenbouw springt hierbij direct in het oog en is de rode draad voor deze dag. In de raadzaal vindt een presentatie plaats onder andere over het beschermingswerk van de commissie NH in 't Gooi. Aansluitend bekijken we de actuele tentoonstelling van Frank Lloyd Wright, de grootste Amerikaanse architect van de twintigste eeuw en de vaste presentatie 'Natuurstad in Schoonheid'. Samengevat biedt het aanknopingspunten voor het middagprogramma. In de pauze lopen we naar het station waar een bus ons voor de lunch naar restau rant de 'Kalkovens' (provinciaal monument) te Huizen brengt. Leden van de commissie Noord- Holland zullen in de middag de tour door 't Gooi vakkundig bege leiden. Programma: Ontvangst vanaf 10 uur koffie in Museum Hilversum 10.30 uur-12 uur presentatie en rondleiding in museum 12.30 uur vertrek per bus vanaf station Hilversum naar Huizen voor de lunch. Vervolgens de rondtour onder deskundige leiding door 't Gooi. Om ca. 16.30 uur zijn we terug bij station Hilversum. Informatie en aanmelden: U kunt telefonisch informatie inwinnen en zich aanmelden bij Mw. A. Mars, 0297 522801 (bij voorkeur tussen 17 en 19 uur). U hoort dan of er nog plaats is waarna u het verschuldigde bedrag €35,- p.p. kunt overmaken op: Postgiro 828763 t.n.v. prov. cie. HS Noord-Holland, Blaricum, onder vermelding excursie 't Gooi 2006. Wegens het Jaar van het Kasteel houdt de provinciale commissie Fryslan zaterdag 10 december vanaf 14.30 uur een muzikale middag bij kaarslicht in de N.H. kerk in Marssum. Omdat tussen het verschijnen van het tijdschrift en de activiteit slechts een enkele dag ligt en de inschrijving officieel al 1 december sloot, is het sterk de vraag of inschrijven voor deelname nog kan. Om deze reden is de excursie ook, zodra de gegevens beschikbaar waren, op de website van Heemschut (www.heemschut.nl) aangekondigd. Toch nog even kort het programma: Vanaf 14.30 uur musiceert barokensemble Ad Libitum met klassieke muziek. In het nabijgelegen Poptaslot kan vanaf 16.15 uur worden nagepraat. Heemschut-leden betalen 15 euro, niet-leden 19 euro. Inlichtingen: 058 - 2666617 (tijdens kantooruren). Het Lloyd Hotel biedt de deelnemers een overnachting en/of lunch op zondag aan tegen een gereduceerd tarief. Kosten: luxe broodjeslunch vooraf op zondag: 12,50. Zaterdag 1 x overnachting, volgende ochtend ontbijt en lunch: 90 p.p. Zondag 1 x overnachting, lunch bij aankomst en volgende ochtend ontbijt: 75 p.p. Zaterdag en zondag: 2 overnachtingen, inclusief 2 x ontbijt en lx lunch op zondag: 150 p.p. Prijzen zijn op basis van 2 personen. Er is een beperkt aantal kamers beschikbaar. Reservering: zowel voor de lunch als de overnachting: Lloyd Hotel tel: 020 561 36 05/07. Amsterdam

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2005 | | pagina 45