Alpha Vochttechniek OUTSNIJWERK EN BEELDHOUWWERK Veelzijdig en al meer dan 25 jaar ervaring in: II m Injektiewerken - constructief - waterdichtend waterdicht maken van kelders Injekteren tegen optrekkend vocht Hydrothermische kelderisolatie Bestrijden van vochtoverlast in kruipruimten hydrofoberen en verharden van natuur- en baksteen Betonreparatiesystemen Renovatie- restauratiepleisters Kun stst of - v I oe rsy st e men Postbus 409, 4600 AK Bergen op Zoom Telefoon: 0165-386200 Homepage: www.alphavochttechniek.com oktober 2005 Heemschut 21 een burger of een maatschappelijke organisatie. Het bouwen zoals dit bureau wil zal door de bouw van nieuwe dorpen in groene locaties met bijbehorende infrastructuur het landschap grote schade berokkenen. Automobiliteit zal toenemen, met name door de komst van gesitu eerden van buiten in het bezit van vaak twee auto's en weinig behoefte aan en trek in open baar vervoer, dat in dit gebied toch al met de dag slechter wordt. Deze 'bouwsteen' voor het streekplan levert zeker geen bijdrage aan de woningbehoefte van de huidige bevolking. Des te meer reden voor de huidige gemeenten in het gebied nu eens zelf een eigen staaltje van samenwerking aan de dag te leggen, die tot democratische bouwstenen moet leiden'. Het uitwerkingsplan van de provincie, dat onlangs verscheen, is bij de bovengenoemde stichting evenmin in goede aarde gevallen, zo laat bestuurslid Willem van Rooijen, oud voorzitter en oprichter in navolgend commen taar weten. Enorme druk In het streekplan Noord-Holland Zuid van 2003 is bepaald, dat bestaande zoeklocaties zoals in de Purmer-Zuid, de Beemster en Edam bij de uitwerking als feit moesten worden beschouwd. Maar gek genoeg komt de Purmer- Zuid er helemaal niet in terug. Nou mogen we blij zijn, dat de provincie in het uitwerkingsplan die 36.000 woningen van de stichting Purmermeer niet ziet zitten en ten hoogste 6000 woningen wil toestaan in deze regio. Maar helemaal niets bouwen in de Purmer vergroot de druk op dat kwetsbare landelijke gebied wel al te veel. In bescheiden mate was bouwen bij de centrumgemeente Purmerend best mogelijk geweest. Het is allemaal het gevolg van een Cultuurhistorische Verkenning, die nu als uitgangspunt wordt genomen voor de bouw van huizen uitsluitend in het Nationaal Landschap Laag Holland. En dat is niet alleen lijnrecht in strijd met de Nota Ruimte, waarin dit gebied als nationaal beschermd staat geno teerd, maar eveneens met het eigen streekplan van de provincie uit 2003, waarin die landelijke erkenning wordt gerespecteerd. Door in de Purmer-Zuid nu niet te bouwen wordt een enorme druk gelegd op dat platteland en op de bufferzone tussen Purmerend en Edam. De provincie wil daar alleen al namelijk de polder Lange Weeren met 740 woningen belasten. Dan blijven er van dat totaal van 6000 woningen ruim 5000 over. De grotere plattelandsgemeenten krijgen er 2410 toebedeeld en in de kernen moeten er 840 komen. Blijven er dus 2790 over, die de openheid nog verder mogen gaan belasten. Maar denk nu niet dat die 36.000 woningen, die de stichting Purmermeer voor ogen had nu in de prullenmand zijn beland. Gelet op de mede deling van de provincie, dat ze dat plan niet 'onmogelijk wil maken', is de conclusie gerechtvaardigd, dat het op de provinciale burelen in de la ligt te wachten. Tot zover het antwoord van de stichting Behoud Waterland op onze enquête. We danken onze leden voor de vele reacties die zij inzonden. Het was niet mogelijk eenieder ruimte daarvoor te bieden in ons blad. De verschillende invalshoeken, die uw correspon dentie ons heeft laten zien, zijn zeer zeker in de gepubliceerde terug te vinden. Het betekende voor het omgaan met de bescherming van ons rijke erfgoed een waardevolle bijdrage voor uw en ons werk Groen Links Waterland kiest voor 1950 woningen bij de Golfbaan en bet Purmerbos ten noordoosten van Purmerend, en wil de openheid bij de dorpen sparen. De Star 36 - Enkhuizen - Tel. 0228 52 06 03 - Fax 0228 52 06 04 AA O

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2005 | | pagina 23