oktober 2005 Heemschut 11 tegen bij de Raad van State (afdeling geschillen van bestuur) beroep aan, doch voordat een uitspraak daarover tot stand komt geeft de minister alsnog een sloopvergunning af geda teerd op 29 juli 19759. Daaraan wordt de voor waarde verbonden, 'dat het huis op zorgvuldige wijze wordt afgebroken, zodat reconstructie elders mogelijk blijft'. Daartegen worden geen beroepschriften ingediend, omdat verplaatsing inmiddels de enige oplossing lijkt. Tot ieders verbazing echter corrigeert de minister zich zelf en geeft geheel onverplicht opnieuw een sloopvergunning af, bij beschik king d.d. 11 januari 1982.10 Zijnde het antwoord op het subsidieverzoek van de gemeente, waarin deze de minister vraagt het subsidiepercentage voor de verplaatsing van het VDH te verhogen van 40 (neerkomend op Hfl 4.158.800) naar 45%.11 De tekst van de beschikking bevat als redengeving: 'Na ampele overweging, waarbij langzamerhand de zeer slechte toestand van het monument een grote rol heeft gespeeld, ben ik tot de overtuiging gekomen, dat de mogelijkheid tot (mede)finan- cieren van mijn kant in een voor het Van Dishoeckhuis zo bevredigend mogelijke oplos sing zo minimaal is dat ik ten aanzien van uw subsidieverzoek een negatief standpunt moet innemen. Dat betekent, dat ik u thans vergun ning verleen het Van Dishoeckhuis te slopen, waaraan ik de voorwaarde verbind, dat voor de afkomende waardevolle onderdelen en materia len zoveel mogelijk een goede bestemming wordt gevonden' (sic!). Hiertegen tekent Heemschut Kroonberoep aan, dat bij in de aanhef genoemde beschikking ongegrond wordt verklaard. De sloop Het persbericht van de gemeente Vlissingen van 24 juli 1986 meldt, dat de RdMz de meest waardevolle elementen uit het interieur heeft Raadszaal: plafond en schoorsteenstuk 1e verdieping 1960Foto Rijksdienst voor de Monumentenzorg Plafond uit 1733 in de tuinkamer beletageDit plafond is compleet overgebracht naar het huis HuguetanFoto Rijksdienst voor de Monumentenzorg 1960 Middenrisaliet. Foto Rijksdienst voor de Monumentenzorg 1960

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2005 | | pagina 13