Tussen Wetering en Lustwarande crvfre't' vvoe/ Voor Heemschut-leden Geldersche Kaste elen Tot defensie en eene plaissante wooninge 39 SERVICE Heemschutdag De provinciale commissie Utrecht heeft voor de landelijke excursie naar de Utrechtse Heuvelrug/Kromme Rijn een vijftal routes uitgestippeld die recht doen aan de landschap pelijke aantrekkelijkheid van dit gebied. Programma 09:15 uurOntvangst (koffie/thee) in Antropia, onderdeel van landgoed De Reehorst van de Vrije Hogeschool op steenworp van NS station Driebergen-Zeist) 10.00 - 10.45 uur Welkomstwoord Gastsprekers: ing. Henk Lugtmeijer, directeur rentmeester Utrechts Landschap, Dr. Ad van Bemmel: auteur boek Waterhuishouding Kromme Rijn 11.00 uur: ochtendprogramma (zie vijf deel- excursies) 12.45 uur: lunch 14.00 uur: middagprogramma (zie vijf deel- excursies) 15.45 uur: bustocht door gebied 16.30-11.00 uur: Informele afsluiting in Antropia Aanbod treinkaartjes Landgoed Antropia biedt Heemschut-deelnemers de mogelijkheid gebruik te maken van een dagretour per trein 2 e klasse voor de vaste prijs van 16,- per persoon. Daarmee kunt u vanaf elk station in Nederland naar Driebergen-Zeist reizen en terug. Kijkt u zelf op www.ns.nl of informeert u bij de Spoorwegen of dit voor u voordelig is. Bij aanmelding voor de Heemschutdag dient u het aantal gewenste kaartjes op te geven. Deze worden u dan (na betaling) samen met de beves tigingsbrief toegezonden. Let wel: de aanbieding geldt alleen voor boven genoemd traject en alleen op 17 september 2005. Keuzeprogramma Excursie 1: Heuvelrugroute 1 Deze excursie start met een bezoek aan de in 2002 door vereniging Hendrick de Keijser gerestaureerde buitenplaats Sparrendaal in Driebergen. Aansluitend volgt de lunch in Amerongen. Het middagprogramma staat in het teken van een bezoek aan kasteel Amerongen, waaraan volop gerestaureerd wordt, met toelichting ter plaatse en rondlei ding door de fraaie kasteeltuin. Aansluitend een bezoek aan de Andrieskerk, gelegen in het beschermd dorpsgezicht van Amerongen. Excursie 2: Heuvelrugroute 2 Deze excursie start met een bezoek aan de buitenplaats Zuylenstein bij Leersum met de vrijwel enige nog gave geometrische tuin in Nederland. Het middagprogramma is identiek aan dat van Heuvelrugroute 1 Excursie 3: Kromme-Rijnroute Allereerst wordt een bezoek gebracht aan de zelden opengestelde tuin van kasteel Rijnestein in Co then waarin de gids tevens de historie van het kasteel uit de doeken doet. De lunch wordt gebruikt in de historische binnen stad van Wijk bij Duurstede. Het middagpro gramma staat in het teken van een bezoek aan de Grote Kerk op de Markt en de ruïne van kasteel Duurstede. Excursie 4 en 5: Weteringroute 1 en 2 Deze excursies starten met een bezoek aan de oranjerie van kasteel Sandenburg in Langbroek. De lunch wordt gebruikt tegenover de intact gebleven Brink van dit pittoreske dorpje. Het middagprogramma staat in het teken van bezoeken aan kasteel Hinderstein en de kerken in Over- en Nederlangbroek. Kosten 36,-p.p., ook voor introducés. Inschrijving U dient zich telefonisch of per e-mail aan te melden bij het Landelijk Bureau met vermelding van de gewenste excursie en het aantal deel nemers. tel. 020-6225292, info@heemschut.nl. Errata In Heemschut 3, juni 2005 is op pagina 15 de credit bij de foto van de opening van kasteel Nederhemert onjuist. Deze foto is niet gemaakt door Marco de Nood, maar door Hans Bollebakker. Op pagina 27 is een foto geplaatst van het Friese in plaats van het Groningse Winsum. Bij de vooraankondiging van de Landelijke Heemschutdag, pagina 38, is een foto geplaatst van Meer en Berg in Santpoort. De kastelen en landhuizen in Gelderland vinden in de stichting Vrienden der Geldersche Kasteelen een extra bescherming. De stichting is het vangnet voor kastelen in problemen. In het Gelderse landschap vormen de buitenhuizen en kastelen zeer opvallende en waarde volle elementen. Dat ze er nog steeds staan is onder meer te danken aan de vrienden stichting, die in de loop der jaren bedreigde exemplaren voor verder verval behoedde, ze weer restaureerde en een nieuwe functie gaf. Wat er met meer dan twintig van die bijzondere bezittingen precies is gebeurd valt in dit boek op de voet te volgen. De bouw- en bewoningsgeschiedenis wordt erin uit de doeken gedaan en er is veel aandacht voor de restauraties, voor de vaak bijzondere interieurs en voor de tuinen rond de buitens. Bestel nu met €5,- korting! Voor deze bijzondere uitgave betaalt u - als lid van Heemschut - nu slechts 17,95 in plaats van €22,95. U kunt het boek bestellen door de bon elders in dit blad volledig in te vullen en in te leveren bij de boekhandel of op te sturen naar Uitgeverij Waanders in Zwolle. Houd bij dit laatste rekening met verzendkosten. U ontvang uw bestelling thuis met een acceptgiro. Auteur Omvang Formaat Uitvoering Illustraties J.C. Bierens de Haan enJ.R. Jas 176 pagina's 21,5 x 28 cm Paperback editie Zo'n 320 illustraties in kleur en zwartwit ISBN Prijs Speciale prijs Uitgever 90 400 9477 2 €22,95 €17,95 St. Vrienden der Geldersche Kasteelen Waanders Uitgevers augustus 2005 €5 korting

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2005 | | pagina 41