Service augustus 2005 37 LIMBURG Excursie Heerlen zaterdag 27 augustus 2005 Even een herinnering aan de excursie van Heemschut Limburg naar Heerlen. Architect Frits Peutz, zijn pas gerestaureerde Glaspaleis en andere werken in de binnenstad van Heerlen staan centraal in deze excursie. BELANGRIJK Als gevolg van het faillissement van het Monumentenhuis in Limburg is het in het juninummer genoemde bankrekeningnummer geblokkeerd. U kunt zich alsnog als deelnemer melden door over making van 10 naar bankreke ningnummer 132225 344ten name van Bond Heemschut Limburg te Grubbenvorst. Aanmelding Schriftelijk of per e-mail: Jac Neessen, Engelbert Dorsstraat 27, 5971 VE Grubbenvorst, jacneessen@hetnet.nl, onder vermelding van uw naam, aantal deelnemende personen, adres, telefoonnummer en e-mailadres. Deelname is definitief na ontvangst van het verschuldigde bedrag op bovengenoemd bankre keningnummer onder vermelding van Excursie Bond Heemschut afdeling Limburg op 2 7 augustus 2005. Aanmeldingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst. De sluitingsdatum is zondag 15 augustus 2005. Inlichtingen: Ad Bokhorst, tel. 045-5422069, Jolanda Janssen, tel. 046-4523424. FLEVOLAND Zaterdag 10 september, excursie naar Almere Ook dit jaar houden Heemschut Flevoland en Flevofonds weer een regionale excursie. Ditmaal samen met CASLa, het Centrum voor Architectuur, Stedenbouw en Landschap van Almere. Het programma staat in het teken van de Jonge Monumenten van new town Almere. Programma: 9.45 uur Inloop met koffie en thee in Burgerzaal Stadhuis van Almere, Stadhuisplein 1 (ca. 10 min. lopen van Almere CS). 10 uur: Welkom door burgemees ter van Almere en Heemschutlid, Annemarie J orritsma 11 uur: Busrondleiding door Peetvader (kenner van Almere) van Almere naar Almere Haven, waar rondleidingen worden gegeven langs de monumenten Corrosia en kerkcentrum Goede Rede, de Schoolwerf wordt bezocht (eerste wijk van Almere) en een bezoek wordt gebracht aan een monument (een woning van een particuliere opdrachtgever) in de wijk Overgooi. 13.15 uur: lunch in Almere Stad 15 uur: Busrondleiding door 'Peetvader van Almere' in Almere Stad door het Stadshart, de Literatuurwijk, De Realiteit en De Fantasie met bijzondere aandacht voor stadhuis, theater de Kunstlinie, bioscoop Utopolis, De Archipel, Polderblik en Psyche. 16.45 uur: Afsluiting met aperitief in Almere Stad. Speciaal voor deze dag worden door CASLa boekjes gemaakt met plattegronden van de stadskernen waarop de jonge Monumenten worden aangegeven. In de wijken worden rondleidingen gegeven door gidsen van CASLa. De kosten voor Heemschut-leden bedragen 17,50 pp (koffie/thee, lunch, aperitief inclusief), over te maken naar bankrekening 30.25.50.836 t.n.v. Heemschut Flevoland Almere. Aanmelding tot 1 september bij Heemschut Flevoland, p/a Postbus 73, 8200 AB Lelystad, tel. 0320-225930 of per e-mail w.vandermost@nieuwlanderfgoed centrum.nl met opgave van aantal deelnemers, contactadres en tel.nr. GRONINGEN 22 oktober, excursie naar Menkemaborg De PC Groningen organiseert een excursie naar Uithuizen, waar we de Menkemaborg, bezoeken en de dorpskerk, met een toren uit het begin van de 12 de eeuw en een bijzonder interieur. Onderweg doen we de Fraeylemaborg te Slochteren aan. Uitgebreide infor matie volgt in het oktobernum mer. Zie ook: www.menkema- borg.nl. OVERIJSEL PC Overijssel herhaalt najaars excursie naar Steenwijk en Blokzijl Bij de excursie vorig jaar oktober naar het noordwesten van de provincie overtrof het aantal aanmeldingen ruim het maximum aantal van vijftig deelnemers. Daarom herhalen we deze excursie zaterdag 8 oktober. De reis gaat weer naar Steenwijk en Blokzijl, twee historische steden die deel uitmaken van de gemeente Steenwijkerland. Het programma is gelijk aan dat van verleden jaar. De excursie begint 's morgens om kwart over tien met een ontvangst op Ramswoerthe, een in 1899 in Jugendstil opgetrokken villa. Stadswandelingen in Steenwijk en Blokzijl zijn ook onderdeel van de excursie. De lunch wordt gebruikt in restaurant 'Bij Geertien' in Muggenbeet. Wie verleden jaar buiten de boot viel heeft deze keer voorrang bij de inschrijving. Overige aanmeldingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst. Aanmelding kan (per brief, tele foon of e-mail met vermelding van aantal deelnemers, adres en tele foonnummer) tot 21 september bij de secretaris van de PC Overijssel, mevr. A. Sloot-Habers Van Ittersumstraat 10, 7721 DL Dalfsen, tel. 0529-433.751. E-mail pjb.Sloot@move.nl Deelname kost dertig euro per persoon, (incl. lunch, entree), vóór 25 september over te maken op rekening 3190247 tnv penning meester PC Overijssel Bond Heemschut te Deventer. Deelname is definitief na ontvangst, uiterlijk op 25 septem ber. U ontvangt een bevestiging tussen 27 september en 2 oktober. GELDERLAND Naar zuidelijk Gelderland en Noord-Limburg 8 oktober We starten in de Heilig Landstichting bij Nijmegen, waar onder andere de Cenakelkerk node op restauratie wacht. Het Landgoed (Maria) Roepaan bij Ottersum is al enige jaren onderworpen aan een langdurige restauratie. Het grondgebied rondom de ruïne Bleijenbeeck bij Afferden wordt ontwikkeld voor recreatie en een gelijknamige golf baan is recent geopend. Het Jachtslot De Mookerheide bij Molenhoek (zie pagina 33) tot slot is al vele jaren geleden in volle glorie hersteld en bestemd als luxe hotel/restaurant en trouwlocatie Programma: 09.50 uur stipt: Vertrek NS Nijmegen. De bus staat aan de rechterzijde voorbij Hotel Mercure. Ochtendprogramma: Korte busrit naar de Heilig Land Stichting bij Nijmegen (HLS) voor de ontvangst met koffie/thee. In de nabij gelegen Cenakelkerk (1913-1915) geeft de directeur van de HLS een rondleiding langs de muurschilde ringen en mozaïeken. Een fraaie tour door het Noordlimburgse heuvelland voert dieper zuid waarts naar de nabij Afferden gelegen ruïne Bleijenbeeck, een voormalig kasteel uit begin 15 de eeuw dat in februari 1945 werd vernietigd. Middagprogramma: Na een eenvoudige lunch 'on the bus' volgt al snel de ontvangst met koffie/ thee op Landgoed Roepaan, dat sedert 1995 een locatie is voor bedrijfsevenementen. Afsluitend volgt een bezoek aan Jachtslot De Mookerheide voor een rondleiding en een 'High Tea'. Ca. 17.00- 17.30 uur: Aankomst NS Nijmegen Aanmelden Graag zo spoedig mogelijk, alleen schriftelijk (naam, adres, tel.nr.) bij PR-medewerker mw. R. Koning, Oude Haven 15, 6511 XE Nijmegen en onder gelijktijdige overmaking van 35,00 op post bankrekening nr. 29 93 05 t.n.v. Bond Heemschut PC Gelderland te Doesburg. Inschrijving gaat op volgorde van binnenkomst van aanmelding en betaling. Informatie: tel. (024) 32 31 097 of (024) 32 30 419. Uiterlijke datum van aanmelden: 8 september.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2005 | | pagina 39