Muzikaal Monument zaterdag 15 oktober Grote Kerk - Stadhuis - Museum de Bevelanden Jaaragenda Heemschut publieksevenementen 2005 augustus 2005 De Zeeuwse Koorschool 36 Service Onder voorbehoud Inl. 020-622 52 92 info@heemschut.nl Vrijdag 29 juli Exclusieve openstelling kasteel Middachten, de Steeg Muzikaal Monument Zaterdag 17 september Landelijke Heemschutdag, Utrecht: Kromme Rijn gebied Zaterdag 15 oktober Muzikaal Monument Goes, Grote Kerk, Stadhuis en gerestaureerd historisch museum De Bevelanden Januari Amsterdam Lloyd Hotel/Muziekgebouw aan 'tij De publieksevenementen van Heemschut zijn een combinatie van een concert, inleidende lezing en stadswandeling op een bijzon dere monumentale locatie. Leden en niet-leden zijn van harte welkom.Reserveren is noodzake lijk. Nadere informatie: 020- 6225292. www.heemschut.nl Op zaterdag 15 oktober wordt het Muzikaal Monument in Goes gehouden. Goes met zijn beschermd stadsgezicht heeft een stratenpatroon dat nauwelijks afwijkt van dat in de 16e eeuw. De geschiedenis van de stad komt tot uiting in de vele monumenten, de besloten stadshaven en de vesten rondom het centrum. In de Grote Kerk treedt de Zeeuwse Koorschool op, het stad huis is opengesteld en de deelne mers kunnen - tijdens de bege leide stadswandeling - het ingrijpend gerestaureerde histo risch museum De Bevelanden* bezoeken. Programma: Vanaf 12.30 uur: Ontvangst met koffie en broodje in de Grote Kerk 13.15 uur: Welkom en inleiding door de heer C.R.M.M. Linssen, wethouder van Monumentenzorg Gemeente Goes. 13.45 - 14.15 uur: Optreden Zeeuwse Koorschool. 14.30 - 16.00 uur: Begeleide stads wandeling met diverse bezoeken. 16.00 uur: Gezamenlijke afsluiting Grote Kerk. *Historisch Museum De Beve landen is gehuisvest in het klooster van de 'Zwarte Zusters' dat dateert uit de Middeleeuwen. Na de restauratie is in 2005 het museum heropend. Kosten: 21,50 p.p.; leden Heemschut 18,- p.p. Aanmelding: per telefoon of email: 020-622 52 92 of De Grote Kerk van Goes. Foto Frank de Klerk. info@heemschut.nl. Uw aanmelding is definitief na ontvangst van het verschuldigde bedrag op rekeningnr. 165 831 t.n.v. de Bond Heemschut te Amsterdam o.v.v. MM Goes 15 okt. 2005. Gaarne vermelding van uw naam en het aantal personen. Aanmeldingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst. Sluitingsdatum: 7 oktober. U ontvangt 2 weken van te voren bericht van bevestiging. Voor meer informatie en de annu- leringsvoorwaarden zie: www.heemschut.nl of op aanvraag. N.B. gezien de te verwachten belangstelling staat in dit juli/ augustus nr. het programma voor 15 oktober reeds vermeld. 5 oktober verschijnt het oktobernummer met mogelijke aanvullingen. Zie artikel Goes, pag. 35. Zeeland heeft een lange traditie van koorzang op hoog niveau. Al in de 15e en 16e eeuw werden jongenskoren uit Middelburg en Goes uitgenodigd om te zingen in Nederlandse steden en Duitse kathedralen. Deze rijke muzikale en culturele erfenis vormde de aanleiding en inspiratie voor de oprichting van de Zeeuwse koor school in Goes in 1954. Jongens in de leeftijd van 5 tot 14 jaar ontvangen daar een theoretische en praktische zangopleiding, naast hun dagelijkse schoolgang. Het repertoire van het koor is afgestemd op de verschillende plaatsen en gelegenheden waar de jongens optreden. Het omvat Gregoriaans, meerstemmige missen van Mozart, Schubert en Lloyd Webber, muziek uit de barok, rococo en romantiek, alsmede volksliedjes uit de hele wereld. Er zijn radio- en televisie optredens in binnen- en buiten land en CD opnames. Goes 600 jaar!

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2005 | | pagina 38