Oude havezate Oldruitenborgh wordt conferentieoord Henk Nieuwenhuis De oude havezate Oldruitenborgh in Vollenhove gaat een nieuwe toekomst tegemoet. Vanaf 1942, na de samenvoeging van Stad en Ambt Vollenhove tot de nieuwe gemeente Brederwiede, werd de havezate gebruikt als gemeentehuis. In 2001 ging Brederwiede op in de gemeente Steenwijker- land. Oldruitenborgh raakte zijn functie als gemeentehuis kwijt en kwam leeg te staan. Reliplan, een Amsterdams bureau dat gespecialiseerd is in het herbestemmen van kerkelijk en maatschappelijk onroerend goed, kocht de havezate om deze na restauratie en aanpassing te gebruiken als conferentieoord. 18 Heemschut augustus 2005 Uit: Havezaten van Vollenhoven, Uitgeverij Waanders. Reliplan bestaat vanaf 1991, de onderneming is een schepping van Mickey Bosschert (56), een doortastende zakenvrouw die pas op haar 42 e in de makelaardij verzeilde. Voor die tijd importeerde ze cosmetica en maakte en verkocht ze cosmetische apparatuur. De zaken floreerden goed, maar toen leed Mickey Bosschert een heel zwaar verlies. Haar tienjarig dochtertje overleed aan kanker. Het greep haar zo aan, dat ze alle interesse voor haar zaken verloor, ze stopte met de onderneming. In die zware periode van haar leven ging ze vaker naar de kerk; daar onderging ze de aparte sfeer en vond ze rust. Tot haar vreugde kreeg ze later nog een dochter, ze hervond zichzelf; het was een stimulans om weer wat te gaan doen. Inventarisatie 'Ik ben Nederlands Hervormd, ik hou van mooie kerkgebouwen en juist in die zware periode van mijn leven begon de leegloop in de üp Reliplan redt niet alleen kerken aw* ..^b«iai£aK3B

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2005 | | pagina 20