rv ós woe/ Voor Heemschut-leden erk en Beeldhouwwerk PC Overijssel herhaalt excursie naar Steenwijk en Blokzijl i rietvorsten Service 43 m Per auto: Vanaf Amsterdam: A 4. In Den Haag 2 de stoplichten rechts (Van Alkemadelaan), opnieuw rechts bij eerste stoplich ten (Wassenaarseweg). Ingang Park Clingendael: 2de rechts. Vanaf Rotterdam en Utrecht: Volg de A 12 naar Den Haag. Bij eerste stoplichten in Den Haag (Benoordenhoutseweg) rechts en links bij de volgende lichten (Van Alkemadelaan). Vervolgens rechts bij de volgende stoplichten (Wassenaarseweg). Ingang Park Clingendael: 2de weg links. Parkeren: Niet toegestaan binnen het Park Clingendael. Betaald parkeren: Wassenaarseweg. Adresgegevens: Landgoed Clingendael, Clingendael 7, Den Haag Inlichtingen: 020-622 52 92 of publiek@heemschut.nl De excursie van de Provinciale Commissie Overijssel, vorig jaar oktober naar het noordwesten van de provincie, was een groot succes. Het aantal aanmeldingen overtrof toen ruim het maximum aantal van vijftig deelnemers, voor veel mensen was dat een teleurstelling. Daarom is besloten de excursie dit najaar op zaterdag 8 oktober te herhalen. De reis gaat ook dan weer naar Steenwijk en Blokzijl, twee histo rische steden die deel uitmaken van de gemeente Steenwijkerland. Midden op de Veluwe ligt het bekende kasteel Cannenburch, dat jaarlijks tienduizenden bezoekers trekt en onder monumentenzorgers vermaardheid geniet om zijn vele authentieke onderdelen. Kasteel Cannenburch in Vaassen ademt de sfeer van een edelmanshuis, met in bewoonde sfeer ingerichte vertrekken en een belangrijke collectie meubels, porse lein en schilderijen. In dit boek komen de bouwgeschie denis en de interieurdecoratie uit de 17de en 18de eeuw en de geschiedenis van het omliggende park aan bod. Alle bewoners sedert het midden van de 14de eeuw, onder wie de beroemde Gelderse maarschalk Marten van Rossem, passeren de revue. Uit kasboeken blijkt hoe het dagelijks leven op het kasteel eruit zag. De bewoners aten veel vers vlees, dronken koffie en thee en lieten wijn uit Spanje en Frankrijk komen. Ook Sinterklaas en carnaval werden uitbundig gevierd. De laatste eigenaar was een Duitse familie. Na de Tweede Wereldoorlog heeft de Nederlandse staat het kasteel in beslag genomen en in 1951 voor één gulden aan de Stichting Geldersche Kasteelen overgedragen. Inmiddels is het kasteel volledig gerestaureerd en open gesteld. Bestel nu met 10,- korting! Voor deze bijzondere uitgave betaalt u - als lid van Heemschut - nu slechts 34,95 in plaats van 44,95. U kunt het boek bestellen door de bon elders in dit blad volledig in te vullen en in te leveren bij de boekhandel of op te sturen naar Uitgeversmaatschappij Walburg Pers. U ontvangt uw bestelling thuis met een acceptgiro. huizen - Tel. 0228 52 06 03 - Fax 0228 52 06 04 Standaard Rietvorsten in natuurrood gestookt en in blauw duifgrijs' gesmoord: nokvorsten voor rietdaken die aan alle normen voldoen bijpassend rijnlandse Holle (O.H.) en Platte enkele muldenpannen Kees Wonink "WoonKeramiek® Nederland" Henr.-Roland-Holststraat 26 8023 CJ ZWOLLE Hanzestad Tel.: 038-4533521 Fax: 038-4540896 Mob.: 06-53388776 april 2005 Titel Auteur Omvang Formaat Uitvoering Illustraties ISBN Prijs Speciale prijs Uitgever Cannenburch zijn bewoners onder redactie van D.J.G. Buurman e.a. 296 pagina's 22,3 x 28,6 cm Gebonden met stofomslag Rijk geïllustreerd in kleur en zwart-wit 90.5730.294.2 44,95 34,95 Walburg Pers €10 korting Cannenburch zijn bewoners

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2005 | | pagina 45