Voormalig zendstation Radio Kootwijk mm F-- "-v Muzikaal Monument Clingendael 1 zaterdag 23 april 2005 Hallo Kootwijk! Waar is de combinatie van een prachtig natuurgebied, een monumentaal gebouw en de verbondenheid met onze koloniale geschiedenis beter te zien dan diep in het hart van de Veluwe in het dorp Radio Kootwijk? Programma lste onderdeel 13.00-13.30 uur: Ontvangst met koffie/thee 13.30-14.15 uur: Inleiding door de heer jhr.drs. P.A.C. Beelaerts van Blokland o.a. oud minister VROM, oud commissaris van de koningin in de provincie Utrecht en oud burgemeester van Apeldoorn, betreffende verleden, heden en toekomst van Kootwijk. Op dit moment is hij adviseur van de stuurgroep 'Radio Kootwijk'. 2 de onderdeel Middagprogramma in samen werking met Staatsbosbeheer o.l.v. gidsen. Rondleiding gebouw én omgeving: 14.30-16.00 uur: bezich tiging gebouw en excur sie omliggend natuur gebied. 16.00 uur: Afsluiting met drankje Kosten: 20,- p.p.; leden Heemschut 17,50,-p.p. N.B. Gezien de ligging raden wij u aan met eigen vervoer te komen. Wilt u gebruik maken van het beperkte busvervoer dan dient u dit bij uw inschrij ving aan te geven. Kosten: 7,- p.p. retour Tijdstip: 12.15 uur Vertrek: N.S. station Apeldoorn Aanmelden: telefonisch of schrif telijk: Heemschut Nieuwezijds Kolk 28, 1012 PV Amsterdam, info@heemschut.nl tel. 020-622 52 92, onder vermelding van uw naam, adres en aantal deelnemers. Inschrijving is definitief na ontvangst van het verschuldigde bedrag op giro 165 831 t.n.v. Bond Heemschut Amsterdam o.v.v. 23 april 2005. Na betaling ontvangt u de bevestiging. Sluitingsdatum: 20 april. Voor meer informatie en de annuleringsvoorwaarden zie: www.heemschut.nl of op aanvraag. Routebeschrijving: vanaf Zwolle: A 28 richting Utrecht, A 50 rich ting Arnhem, Al richting Amsterdam, Afslag 19 Hoenderloo. Onder aan afslag, rechtsaf richting Apeldoorn dan meteen linksaf Radio Kootwijk. Vanaf Amersfoort Al richting Enschede, Afslag 19 Hoenderloo, Onder aan afslag rechtsaf onder de snelweg door, dan meteen linksaf rich ting Radio Kootwijk. Adresgegevens: Gebouw A, Radioweg 1, 73 46 BH Radio Kootwijk. Radio Kootwijk. Harpiste Ernestine Stoop en fluitiste Eleonore Pameijer (I). Zaterdag 4 juni 2005 Clingendael heeft een bekende klank. Toch zullen velen het monumentale huis niet kennen. Op zaterdag 4 juni bieden wij u de gelegenheid dit prachtige land goed, huis en park, te bezoeken. Programma 13.00 uur: Ontvangst met koffie/thee huis Clingendael 13.30-13.50 uur: Inleiding over de geschiedenis van Clingendael door de heer drs. Maarten van Doorn, werkzaam bij het Gemeentearchief in Den Haag. Maarten van Doorn heeft verschillende Haagse historische publicaties op zijn naam staan waaronder één over Clingendael. Locatie: Grote Zaal. 13.50-14.50 uur: Muzikale uitvoe ring duo Eleonore Pameijer, fluit, Ernestine Stoop, harp. Uitgevoerd worden werken van J.S. Bach, W.A. Mozart, Louis Spohr, Maurice Ravel en Jacques Ibert. Het duo Eleonore Pameijer en Ernestine Stoop begonnen al tijdens hun studie aan het Amsterdams Conservatorium samen te spelen. Zij bezochten daarna gezamenlijk een aantal masterclasses. Sinds 1985 vormen zij een vast fluit-harp duo. Deze combinatie leent zich uitstekend voor het spelen van klassieke kamermuziek van barok tot heden. In de pers wordt het duo geprezen om hun smetteloze samenspel, prachtige toonvorming en virtuositeit. Locatie: Grote Zaal 15.00 uur: Bezoek tuin en park op eigen gelegenheid Slechts enkele weken per jaar is de Japanse tuin, gedurende de bloei tijd van de azalea's op landgoed Clingendael, opengesteld. De Japanse tuin werd rond 1900 aangelegd met hulp van o.m. de Japanse ambassade. Dit gebeurde op initiatief van Marguérite van Brienen. Zij maakte begin vorige eeuw een reis in Japan en kocht allerlei attributen zoals lantaarns, stenen en een theehuis. Rond de eeuwwisseling bestond in West- Europa veel belangstelling voor de Japanse cultuur. De datum voor dit Muzikaal Monument: zaterdag 4 juni is mede met oog op een bezoek aan deze zeer bijzondere tuin gekozen. Meer over Clingendael in dit nummer op pagina 22. Kosten: 17,50 p.p.; leden Heemschut 15,-p.p. Aanmelding: per telefoon of email: 020-622 52 92 of info@heemschut.nl Uw aanmelding is definitief na ontvangst van het verschuldigde bedrag op rekeningnr. 165 831 t.n.v. de Bond Heemschut te Amsterdam o.v.v. MM Clingendael 4 juni 2005. Gaarne vermelding van uw naam en het aantal personen. Aanmeldingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst. Sluitingsdatum: 25 mei. Routebeschrijving: Per openbaar vervoer: Vanaf station NS station Den Haag Holland Spoor of NS Centraal Station bus nr 18: Clingendael, uitstappen halte: 'Laan van Clingendael'. ft "A 11: w* tv.zt •-•r - :;Sé!éMÉS7 4§iil yjt

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2005 | | pagina 44