Glasatelier Flos al 70 jaar actief Jaap Kamerling Op de Restauratiebeurs staat dit jaar ook Glasatelier Flos,een ambachtelijk glaskunst atelier met grote kennis en ervaring in vele glasdisciplines. In de loop der jaren hebben veel glazeniers, beeldend kunstenaars en andere vormgevers uit binnen- en buitenland de weg naar het Limburgse Steyl gevonden om hun ideeën in glas te realiseren. 39 april 2005 Heemschut Boven: te vervangen kapotgedrukte tegel met bloemmotief. Onder een proeftegel. getrokken, ze overgeschilderd op nieuwe witte tegels en die vervolgens met zo'n 80 graden Celsius in eigen bakkersoven afgebakken. Het eindresultaat ziet er 20 jaar later teleurstellend uit. Gelukkig zijn de overgetrokken lijnteke ningen bewaard gebleven, zodat er alsnog verantwoorde replica's vervaardigd kunnen worden. Op de tweede bouwlaag is het tegelwerk nog wel aanwezig, maar door weersinvloeden en de wijze van aanbrengen is grote schade ontstaan, waardoor het nog aanwezige tegelwerk in feite niet meer gebruikt kan worden. Ook hier zullen door de Harlinger Aardewerk Tegelfabriek replica's gemaakt worden met behulp van de ambachtelijke techniek. Het geheel wordt dit voorjaar afgerond. Op de vorig jaar gehouden Restauratiebeurs 'Denkmal 2004' te Leipzig, de belangrijkste Beurs in Europa op het gebied van restauratie, renovatie en conservering, werd de Harlinger fabriek bekroond met de hoogste waardering in het vakgebied. De fabriek ontving de gouden medaille voor haar uitzonderlijke prestaties bij keramiek restauraties. Website: www.fries-aardewerknl/harlingen.html Glas-in-loodraam van kloosterkapel Overbunde in Bunde bij Maastricht. Glasrestauratie in het Limburgse Steyl

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2005 | | pagina 41