Heemschut op restauratiebeurs Actief ^£V^- Ophaalbrug Heerde. en heeft toegezegd de bewoners te adviseren om de 'zachte overgang' tussen stad en platte land in stand te houden. Molenbiotoop Colijnsplaat in gevaar? Heemschut staat de eigenaar van de molen van Colijnsplaat ter zijde in de poging het zicht op de molen vanuit het dorp, maar ook vanaf de Oosterscheldedijk in stand te houden. De gemeente Noord-Beveland wil in de directe nabijheid van de molen een brandweerkazerne bouwen met een hoogte van max. 6 meter die 21 meter van de molen komt en het zicht op de molen ernstig aantast. Ook de molenbiotoop wordt aangetast want de kazerne komt 1.50 meter boven de molenstelling. Heemschut is van mening dat het argument van de gemeente, namelijk dat een verder van de molen situeren extra kosten voor de toegangsweg met zich meebrengt, niet opgaat: in beginsel is een afstand van 100 meter tussen molen en omlig gende bebouwing aan de orde en is de aantas ting van de molenbiotoop als gevolg van rela tief geringe meerkosten van een weg geen reden de culturele en landschappelijke waarde van het gebied aan te tasten. Heemschut staat de eigenaar ter zijde. Eric Goossen ZUID-HOLLAND Gé Sonnemans krijgt erepenning Op 11 februari werd drs. Gé J.M. Sonnemans in het stadhuis van Dordrecht gehuldigd en door het stadsbestuur begiftigd met de erepen ning in brons. Deze hoge onderscheiding, bedoeld voor personen die zich buitengewoon verdienstelijk hebben gemaakt voor Dordrecht, werd hem toegekend voor zijn beleids- en uitvoerend bestuurlijk werk op cultuurgebied. Hij beklede gedurende veertig jaar vele voor zittersfuncties, ondermeer van het wetenschap pelijk onderzoeksprogramma van de Culturele Raad Dordrecht. Onder zijn leiding voerde de Boekmanstichting onderzoek uit, onder meer naar de belevingswaarde van de Dordtse binnenstad, nog steeds actueel volgens wet houder drs. Govert Veldhuijzen: 'U hebt een waardevolle bijdrage geleverd, zowel bestuur lijk als uitvoerend, aan het scheppen van voor waarden en omstandigheden waarbinnen mensen zich kunnen ontplooien.' Ook wees hij op het belang voor Dordrecht van het monumentenbeschermingswerk, waarin Gé Sonnemans meerdere functies beklede, waar onder die van secretaris van de Heemschut resonansgroep Dordrecht en van de provinciale commissie Heemschut Zuid-Holland. Op de na afloop door het stadsbestuur aangeboden receptie toonde Gé zich blij verrast met de aanwezigheid van de technische adviseurs en de oud-voorzitter van de provinciale commissie. Hans Bollebakkeroud-voorzitter provinciale commissie Zuid-Holland. Wethouder Govert Veldhuijzen (I) reikt de penning uit aan Ge Sonnemans. Reductie voor Heemschutleden Met een nieuwe presentatiewand geeft Heemschut acte de présence op de Nederlandse Restauratiebeurs, die van do. 26 tot en met za. 28 mei in de Brabanthallen in 's-Hertogenbosch wordt gehouden. De Nederlandse Restauratiebeurs belooft een veelzijdig aanbod in demonstraties, praktische tips, deskundige adviezen, nieuwe restauratie ontwikkelingen, maar ook een gevarieerd programma met workshops, lezingen en tentoonstellingen. Een volledig overzicht is te zien op www.restauratiebeurs.nl Heemschutleden die de beurs willen bezoeken krijgen met de kaart die in dit blad zit 50 procent korting op de toegangsprijs; geldig voor een of twee personen. Speciale aanbieding Heemschut hoopt ook tijdens de beurs - dagen nieuwe leden te werven. Met een speciale aanbieding wordt dat extra aantrekkelijk gemaakt. Door iemand lid te maken, of iemand een cadeaulidmaat schap te geven, kunnen ook leden van Heemschut profiteren van de speciale aanbieding. Graag heten wij u welkom in de stand van Heemschut. De openingstijden van de beurs zijn do. 26 mei van 10.00-22.00 uur, vr. 27 mei 10.00-18.00 uur en za. 28 mei 10.00-17.00 uur. april 2005 ö®5SLV^e B18111È1 am .C-Ï0ZZ-. **-.„, (k*-v. V kC-3.; -»v- v- SK'S»W. vx-o/* k 1

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2005 | | pagina 11