dedigingslinies als militair erfgoed e/OLe/rv Voor Heemschut-leden Op weerstand gebouwd Verdedigingslinies als militair erfgoed Provinciale commissie Groningen zoekt nieuwe leden JG WFSSFLINK AANNEMERSBEDRIJF J.G. WESSELINK B.V Service februari 2005 40 Nederland huisvest vele forten, vestingen, (waterlinies en soms moeilijk herkenbare, nauwelijks zichtbare overblijfselen van weerwerken uit de Oudheid. Deze door het hele land gelegen verdedigingswerken dienden voornamelijk als afschrikking. Dit boek handelt aan de hand van boeiende en afwisselende bijdragen over verdedigingswerken te land, ter zee en in de lucht. Wat wordt daarmee gedaan in de huidige tijd? Hoe worden zij beleefd en welke plannen bestaan ervoor? Sommige van deze overblijfselen zijn bijzonder goed bewaard gebleven en bieden aan tal van organisaties en bewoners een karakteristiek onderkomen in de natuur. Aan de orde komen onder meer het Nederlandse gedeelte van de Romeinse limes, de vroegste middeleeuwse versterkingen, de Schenkenschans bezien op schilderijen, de kustverdediging tijdens de Republiek, fortwachterswoningen en het geheim van de Heimenberg in Gelderland. Tevens wordt het strategische linieplan van generaal Winkelman uit 1940 behandeld. Verder is een bijdrage over luchtverdedigingswerken te Deelen en Ypenburg opgenomen. Veel bijzondere en verrassende foto's, onder meer uit het 'Geheugen van Nederland' (Nationaal Archief), zullen de belangstelling prikkelen van een ieder, en vooral van diegene met speciale interesse voor het heden, verleden en de toekomst van het Nederlandse militaire erfgoed. Paperback 32 kleurenfoto's ISBN 90 400 9025 4 216 pagina's 80 zwart-witfoto's De provinciale commissie van Heemschut zoekt vrijwilligers die de commissie kunnen versterken. Voor verschillende functies vragen wij leden die zich willen inzetten voor het realiseren van de doelstelling van Heemschut. Van commissieleden verwachten we betrokkenheid bij kwesties rond cultureel erfgoed, ook in verband met het landelijk Belvederebeleid. We hebben vooral behoefte aan leden met een grote interesse voor of kennis van cultuurhistorie, bouwkunde, architectuur, planologie, stedebouw en welstandszorg. Inlichtingenmr H. F. Wolgen, voorzitter; Torenweg 15, 9774 PH Adorp; 050-3061712; ad.Wolgen@wxl.nl ERKEND NVOB BEDRkJF Bouwers van: Restauratie Verbouw Renovatie Onderhoudswerk Nieuwbouw Bornsestraat 4 7595 LG WEERSELO Tel: 0541-661265 Fax: 0541-661134 e-mail: wesselink@interstroom.nl €5 korting

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2005 | | pagina 42