'Gered van de sloop'. Heemschut wandelroute in Amsterdam via je mobieltje Voor de promotie van het werk van Heemschut ontwierp bureau Visual Text de i-modewandeling in Amsterdam 'Gered van de sloop'. Een gruweltocht. Een route langs sloop- en dempings plannen in Amsterdam. Als slechts een deel was doorgegaan, zou de stad er heel anders hebben uitgezien. Dankzij Heemschut en andere organisaties ziet de stad er nog patent uit. Het is de bedoeling om via moderne media als mobiel internet nieuwe doelgroepen te bereiken. Met Bert Franssen van Visual Text had Gay Lee Oen een gesprek over dit project. Gay Lee Oen 30 Heemschut februari 2005 Wat is een i-modewandeling I-mode en verwante technieken is mobiel inter net. Via een mobiel telefoontje met i-mode of gprs heb je een directe verbinding met internet. Tijdens de wandeling in Amsterdam krijg je on-line de routebeschrijving, illustraties van de monumenten, stadsplattegronden, enz. Druk op een knop en de volgende stap in de route komt in beeld. Als je de weg kwijt bent, kunt je op een knop drukken om de weg weer terug te vinden. Voor de kosten hoef je het niet te laten, het kost heel erg weinig om de route lopen, want het is geen telefoonverkeer, maar draad loos internet. Op dit moment hebben heel veel jongeren een dergelijk mobieltje al, maar in de toekomst is het standaard voor iedereen, ook voor ouderen dus. Straks krijg je met umts nog meer mogelijkheden. Maar of veel ouderen de route op dit moment met hun mobieltje zullen lopen, weet ik niet. Daarom is er een alterna tief: de route kan ook gewoon via internet uitgeprint worden. Nou..misschien kunnen de kleinkinderen met oma of opa de wandeling doen! Maar jullie dachten in de eerste plaats aan jongeren? Ja, jongeren gebruiken liever hun mobieltje dan een suffig en saai foldertje, in hun ogen dan. Dat is gebleken uit onderzoek dat studenten van de hogeschool Inholland in Diemen gedaan hebben. De mogelijkheden van internet om informatie te geven zijn ook veel groter. Heemschut-wandeling in Amsterdam: je krijgt on-line routebeschrijving, illustraties van monumenten, stadsplattegronden, enz. I -mode-wandeling met oma

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2005 | | pagina 32