Evenementenprogramma belooft veel moois Van synagoge tot raadhuis, van kasteel tot Instituut Clingendael. Heemschutleden en andere belangstellenden kunnen veelzijdige en originele excursies tegemoet zien in 2005. december 2004 Heemschut 29 Linda Welther Gea Schilte, coördinator publiekactiviteiten van Heemschut, heeft een neus ontwikkeld voor mooie nieuwe plekjes. Zo vernam ze dat de synagoge in Enschede, ontworpen door de bekende architect De Bazel (1869-1923), voor beeldig is gerestaureerd. Wie wil, kan ernaar toe op 6 maart, met het eerste publieksevene ment van Heemschut van 2005. Naast een muzikale uitvoering van Joodse muziek zal een inleiding over de restauratie worden gegeven (zie pagina 33). Een synagoge past natuurlijk prima in het thema van de erfgoedsector voor komend jaar: religie. Je zou het hele evenementenpro gramma erop kunnen afstemmen. Toch doet Gea Schilte dat niet. 'Voorheen was ik zeer gespitst op al die themata, maar ze kunnen je ook gaan beperken. Er zijn immers nog zo veel andere mooie locaties'. Bijvoorbeeld Instituut Clingendael, dat sinds vorig jaar Rijksmonument is. Het is gelegen in het gelijknamige park in Den Haag en een bezoek in het voorjaar zou gecombineerd kunnen worden met bezichtiging van de Japanse tuin. Ook de KPN-'kathedraal', het gebouw van de zendgemachtigden in Kootwijk op de Veluwe, staat op Schiltes verlanglijstje voor 2005. De exacte data voor deze evenemen ten zijn nog niet bekend, maar ideeën zijn er genoeg: zo had Schilte komend jaar graag ook een evenement in Friesland, bijvoorbeeld Dokkum georganiseerd, 'maar ik ben bang dat dat er niet meer tussen past.' Wel vastgesteld is de datum van de ledenverga dering, 21 mei, waaraan traditiegetrouw een publieksevenement is gekoppeld. Plaats van handeling wordt het fraaie Zaltbommel. Een programma met bezoek aan kasteel Nederhemert is in voorbereiding, aangezien - alweer een thema - 2 005 het jaar van de kaste len is. Verder haakt Heemschut aan bij Open Monumentendag op 10 september. Vervolgens staat, ook in september, een bezoek aan Goes op de agenda. Schilte: 'Dat is een prachtig plaatsje, hoewel niet zo bekend, met een fraai centrum en een haven. We kunnen daar - dankzij de enthousiaste wethouder van

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2004 | | pagina 31