'Je mag geen spijker meer in de muur slaan' i Handleiding voor de communicatie tussen gemeente en monumenteneigenaar MONUMENTALE PANDEN Jaap Kamerling in Blokker en Zwaag 'Ik wist niet dat mijn pand een monument was'. 'Je mag geen spijker meer in de muur slaan'. 'De monumentenstatus is slecht voor mijn huis'. Zo maar wat voorbeelden uit de praktijk van hoe slecht geïnformeerde monumenten eigenaars tegen hun monument aan kijken. 18 Heemschut december 2004 t "WJ*'- Een monumentenkalender, middel om de aandacht op erfgoed te vestigen.. Het Nationaal Contact Monumenten deed onderzoek naar de gebrekkige communicatie tussen gemeenten en monumenteneigenaars en kwam tot de conclusie, dat vooral een goed persoonlijk contact tussen beide heel veel kan schelen. In het rapport Onbekend maakt onbemind geeft het NCM een praktische handleiding voor gemeenten met aardige tips om de situatie te verbeteren. Het aardigst schetste hersenonderzoeker prof.drs.J. Joosse het probleem van de slechte communicatie, die hij had met zijn gemeente, in dit geval Nederhorst den Berg. Na adviezen van een gemeenteambtenaar als 'Ach sloop die handel toch en zet een mooie bungalow neer' was zijn tip aan monumenteneigenaars: 'Doe die klus maar zelf M.a.w.: laat de gemeente toch barsten, daar heb je niets aan. Naast restauratie en onderhoud is het tijdig verschaffen van goede informatie en kennis heel belangrijk voor de monumentenzorg. Het gaat daarbij om een goed samenspel tussen gemeente en monumenteneigenaar met veel aandacht voor de spelregels.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2004 | | pagina 20