Excursie PC Overijssel zaterdag 9 oktober Naar Steenwijk en Blokzijl augustus 2004 Service 35 Ledenactiviteiten 14.00 uur Het middagprogramma biedt verschillende keuzemogelijk heden. Er zijn rondleidingen over het inrichtingspark met zijn vele monumenten en relicten. Verder bestaat de mogelijkheid om een bezoek te brengen aan het psychiatriemuseum op Sint Servatius van het Vincent van Gogh Instituut. Ten slotte is er gelegenheid voor een bezoek aan de Petrus Banden Kerk van Venray, die bekendstaat om zijn grote en unieke collectie middeleeuwse beelden. Ook rolstoelgebruikers en mindervalide bezoekers kunnen zonder bezwaar aan de program ma's deelnemen. 16.30 uur Afsluiting met een drankje in de restaurantzaal van de schouwburg van Sint Anna. Toegang Leden Heemschut en hun intro ducés (maximaal drie personen) 10 p.p. Aanmelding Schriftelijk of per e-mail: Jac Neessen, Engelbert Dorsstraat 27, 5971 VE Grubbenvorst, jacneessen@hetnet.nl, onder vermelding van uw naam, aantal deelnemende personen, adres, telefoonnummer en e-mailadres. Deelname is definitief na ontvangst van het verschuldigde bedrag op bankrekeningnummer 132225344 ten name van de penningmeester Bond Heemschut Limburg te Mechelen onder vermelding van Heemschutdag 9 oktober 2004. Aanmeldingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst. U ontvangt een bevestiging. Sluitingsdatum woensdag 15 september 2004. Inlichtingen Jac Neessen, tel. 077-3662501 en Jan Meuwissen, tel. 047 5 -4102 71 Het Noordwesten van de provin cie is zaterdag 9 oktober het doel van de excursie van de PC Overijssel. Zowel uit landschappe lijk als historisch oogpunt bezien is de Noordwesthoek van Overijssel bijzonder aantrekkelijk. Het accent van de excursie ligt vooral op twee historische steden die deel uitmaken van de gemeente Steenwijkerland: Steenwijk en Blokzijl. De gemeente Steenwijkerland is in het gelukkige bezit van een groot aantal gemeentelijke en rijksmo numenten. Er staan 258 rijksmo numenten en 127 gemeentelijke. Programma 10.15/10.30 Ontvangst op Ramswoerthe met koffie/thee. 10.45 Welkom door lid van het college van B en W van Steenwijk. Aansluitend onder leiding bezich tiging Ramswoerthe. Wandeling o.l.v. de heer Spreen langs wallen naar Grote kerk. 12.00 Bezichtiging Grote Kerk o.l.v. de heer Laar. 12.45 Wandeling naar de markt. 13.00 Lunch in De Rechter van Steenwijk; voor zover de tijd het toelaat (kort) bezoek aan de oudheidskamer. 14.00 Vertrek per bus naar Blokzijl. 14.30 Aankomst Blokzijl; stadswandeling onder leiding van gidsen langs de kolk; kijkje in Grote Kerk en Gildehuis. 16.00 Aankomst bij Geertien; thee. Vertrek per bus naar Ramswoerthe en Station Steenwijk. Einde excursie. Routebeschrijving Per trein: aankomst van de trein uit Zwolle om 9.43 uur, uit Leeuwarden om 9.47 uur. Vanaf het station is het ongeveer tien minuten lopen door de binnenstad naar Ramswoerthe. Per auto: vanuit Zwolle op A 32 afslag Steenwijk-Zuid; doorrijden over randweg ten zuiden van Steenwijk, richting Giethoorn. Eerste afslag rechtsaf met aandui ding 'Steenwijk' negeren. Tweede afslag rechtsaf met aanduiding 'Steenwijk' inslaan. Dit is de Vendelweg; langs brandweerga rage en nieuwe gemeentehuis tot aan begin oude stad (wallen); rechts parkeerterrein; links Ramswoerthe. Vanuit Leeuwarden op A 32 afslag Steenwijk; om centrum heenrijden tot aan Ramswoerthe; parkeren zie boven. Steenwijk, gemeentehuis Ramswoerthe. Foto Frans Paalman. Vanuit Emmeloord doorrijden via Zuidveen tot Vendelweg; linksaf tot parkeerterrein. Aanmelding Tot 21 september 2004 bij de secretaris van de PC-Overijssel: mw. A. Sloot-Habers, van Ittersumstraat 10, 7721 DL Dalfsen; tel. 0529-433751, e-mail pjb.sloot@12move.nl, aanmelding per brief, telefoon of e-mail met vermelding van naam, aantal deel nemende personen, adres en tele foonnummer. Kosten Inclusief lunch, thee, koffie en entreegelden 30 p.p. Deelname is definitief na ontvangst van het verschuldigde bedrag op reke ningnummer 31 90 247 ten name van de penningmeester van de provinciale commissie Overijssel van de Bond Heemschut te Deventer. Zorgt u er wel voor dat het bedrag uiterlijk op 25 septem ber 2004 ontvangen is. Aanmeldingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst; het maximum aantal deelnemers is 50. U ontvangt tussen 27 september en 2 oktober een bevestiging.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2004 | | pagina 37