Personele wisselingen op de Algemene Vergadering van Leden augustus 2004 Heemschut 25 alleen belangrijk is voor het erfgoed maar dat het erfgoed ook van groot belang is voor Europa. 'Het cultureel erfgoed is het beste middel om het bewustzijn van een gemeen schappelijke identiteit te versterken. Burgers enthousiasmeren zich voor erfgoedbescher ming.' Von der Gablentz hamerde erop dat anders dan meestal gedacht een gedeelde Europese identiteit al heel lang bestaat. Het Europa van de staten dat een eind pretendeerde te maken aan die gemeenschappelijke cultuur, is juist een recente, negentiende-eeuwse ontwikkeling. 'Europa bestaat veel langer en daar getuigt het erfgoed van. Geschiedenis is veel meer dan nationale geschiedenis', zei Von der Gablentz. Hij bepleitte een nieuwe Renaissance, een herontdekking van het verle den en dan met name het cultureel erfgoed, om dat te gebruiken voor het heden, om zo de gemeenschappelijk Europese identiteit te versterken. In haar dankwoord aan scheidend voorzitter Edu van Tuyll zei Irma Günther dat 'iedereen het erover eens is dat je er alles aan hebt gedaan om Heemschut te laten groeien tot de Vereniging Cultuurmonumenten waar geen politicus omheen kan'. Zij beloofde hem een nieuwe penning uit te reiken, zo nieuw dat hij nog gemaakt moest worden. De vertrouwde Ton Kootpenning was er wel. Van Tuyll reikte die uit aan Sjoerd Jantzen enjan de Kroon (zie interviews verderop in dit tijdschrift). In haar dankwoord memoreerde Günther ook dat juist Van Tuyll er altijd op had aangedron gen dat de Algemene Vergadering van Leden meer inhoud zou krijgen. 'Vandaag zien we dat dat gelukt is, met een stevige discussie en belangrijke sprekers.' Boven v.l.n.r. portefeuillehouder tijdschrift Willem Wolters, discussieleider Arie van der Zwan, nieuwe voorzitter Harm Bruins Slot en algemeen directeur Henk Jan Derksen. Scheidend voorzitter Edu van Tuyll (rechts) reikt de Ton Kootpenning uit aan Sjoerd Jantzen (midden) en Jan de Kroon (onder). Foto's Henk Snaterse. Ans van den Berg is benoemd tot penning meester Philip Bosscher is benoemd tot lid algemeen bestuur, namens de PC Groningen, als opvolger van Fokko Wolgen Edu van Tuyll is afgetreden als voorzitter Egbert ten Cate is afgetreden als penning meester Jan de Kroon is afgetreden als lid dagelijks bestuur Dick Merhottein en Bob Groen zijn afgetreden als lid algemeen bestuur

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2004 | | pagina 27