Lambert de Visser nieuwe voorzitter PC Noord-Brabant m Jan Kennen Na drie (ex)burgemeesters heeft de Provinciale Commissie Noord- Brabant van de Bond Heemschut sinds kort een man uit de praktijk als voorzitter. Toen mevrouw Annette van Delft te kennen gaf dat ze in verband met haar drukke werkkring het voorzitterschap wilde inruilen voor een 'gewoon lidmaatschap', viel de keus van de PC al snel op Technisch Adviseur Lambert de Visser. Maarten Meester nieuwe eindredacteur juni 2003 Nieuws 23 De Visser is een man met een respectabele staat van dienst, die zich bijna een kwart eeuw geleden al als PC-lid inzette voor de bescher ming van cultuurmonumenten. De Visser zei 'ja', 'Amsterdam' ging akkoord en Brabant heeft weer een voorzitter, naar de PC vurig hoopt en naar De Visser zich vast heeft voorge nomen voor een langere periode dan zijn beide voorgangers. Lambert de Visser is gepokt en gemazeld in de bouw in het algemeen en in de monumenten in het bijzonder. Hij volgde met succes twee HBO-faculteiten (civieltechniek en bouw kunde), was een aantal jaren actief bij de uitvoe ring van en het toezicht óp bouwwerken en werd in de zeventiger jaren hoofd van bouw- en woningtoezicht bij een middelgrote gemeente. Daarna zocht en vond hij een ruimer werkter rein als directeur van Bouwtoezicht West- Brabant. Aanvankelijk stond deze dienst veertig gemeenten bij in bouw- en welstandstoezicht, monumentenzorg en publieke werken. Als gevolg van nieuwe wet- en regelgeving werd deze intergemeentelijke dienst in een later stadium afgeslankt voortgezet onder de naam Welstandstoezicht West-Brabant met als taken welstandstoezicht en monumentenzorg. Het lag dus min of meer in de lijn, dat De Visser lid werd van de PC Noord-Brabant van de Bond Heemschut. Na een korte periode kwam hij echter tot de slotsom, dat hij te weinig tijd had voor Heemschut en aangezien hij perse geen papieren lid wilde zijn, bedankte hij. In 1992 - na zijn vroegtijdig uittreden uit Welstandstoezicht - keerde hij terug in de schoot van de PC, deze keer als technisch advi seur, een functie, die hij dit jaar afbouwt. 'De zaken, die ik in portefeuille heb, werk ik nog af, maar ik neem geen nieuwe meer aan. Het tech nisch adviseurschap en het voorzitterschap zijn niet verenigbaar', vindt De Visser, die de leden van de commissie heeft gevraagd uit te zien Heemschut heeft een nieuwe eindredacteur. Na het vertrek van Jaap Kamerling per 1 november 2002 en een interim-eindredacteurschap van Bert Franssen sinds die datum, is Maarten Meester per 1 mei als de nieuwe eindredacteur begonnen. Maarten Meester is 36 jaar en voltooide een studie algemene literatuur wetenschap aan de Universiteit van Amsterdam. Daarna volgde hij de bovenbouwstudie journalistiek aan de School voor Journalistiek en Voorlichting te Tilburg. Als journalist werkte hij sinds 1996 voor een reeks bladen, als schrijvend freelancer, redacteur en eindredacteur. Maarten Meester naar een nieuwe TA. Als die eenmaal is gevon den stelt, hij voor de binnenkomende meldin gen niet langer te verdelen over drie Brabantse regio's, zoals tot nu toe, maar een evenredige verdeling toe te passen tussen de drie TA's. De nieuwe voorzitter is verder voornemens enkele 'papieren' PC-leden te vragen hun plaats ter beschikking te stellen van nieuwkomers; bij voorkeur uit het in de commissie onderbe deelde West-Brabant. In de afgelopen periode was De Visser verder onder meer docent Bouwkunde en directeur afdeling Dordrecht van de Verenigde Technische Studiecentra en lid van het curato rium bij de opleiding voor ambtenaar bouwtoe zicht van het Bouwcentrum Rotterdam. Hij gaf vorm en inhoud aan het monumentenbeleid in de Brabantse gemeente Sprang-Capelle en voerde de regie van de restauratie van het monumentale kerkgebouw van de Nederlands- Hervormde gemeente in Hooge Zwaluwe. Daaruit vloeide een ander bouwkundig advi seurschap voort: dat van het Landelijk Dienstencentrum voor de SOW-kerken.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2003 | | pagina 25