Gezamenlijk meldpunt bedreigd erfgoed ftC/e/rwfro fviAstT~ 'tl Samenwerking met Nederlandse Kastelenstichting Heemschut gaat samenwerken met zusterorganisaties bij het melden van bedreigd erfgoed. De gedachte is dat beschermings organisaties het best één gezamenlijk meldpunt bedreigd erfgoed kunnen delen. Meldingen die op de website van een van de organisaties binnenkomen, worden doorgestuurd naar verwante organisaties. Een melding van een bedreigd kasteel op de website van Heemschut wordt voortaan niet alleen doorgestuurd naar een Provinciale Commissie van Heemschut, maar ook naar de Nederlandse Kastelenstichting, als de melder een daartoe strekkende vraag met 'ja' heeft beantwoord. Het is niet handig om elkaar om dat punt te beconcurreren. Veel beter is samenwerking en gebruik te maken van eikaars deskundigheid. Dat levert wellicht een beter resultaat op. juni 2003 Nieuws 21 Het initiatief voor het doorsturen van meldin gen is overigens genomen door de Nederlandse Kastelenstichting - ere wie ere toekomt. Maar Heemschut heeft het opgepakt en software laten ontwikkelen met subsidie van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. Op 20 maart is het meldpunt officieus aange kondigd op een symposium van de NKS. Tijdens Heemschuts Algemene Vergadering van Leden op 17 mei in Den Haag is het meld punt bedreigd erfgoed ('De 1-1-2 van de monumentenzorg') officieel in gebruik gesteld. Andere organisaties die deel willen nemen aan het meldpunt zijn van harte welkom. Onderhoud PC-sites Een hele belangrijke aanwinst bij de website betreft het bijhouden van de PC-sites. Er is software ontwikkeld, waarmee PC's heel eenvoudig hun deelsites zelf kunnen onderhou den. Er zijn eigenlijk weinig belemmeringen. Iemand die tekstverwerker Word redelijk beheerst, kan ermee uit de voeten, mogelijk met wat aanpassingsproblemen, maar daar valt overheen te komen. De gebruiksaanwijzing van de software bedraagt nauwelijks meer dan één A4'tje. Natuurlijk is er in de verste verte geen sprake van enige 'verplichting' om het op die manier te doen. Het is zoals met veel zaken: 'iedereen' kan het (leren), maar je moet het willen en wie per se niet wil, is niet gek of vervelend. Maandelijkse emailkrant Sinds mei verschijnt er een maandelijkse email krant: de Heemschut Nieuwsbrief. Een email krant heeft het grote voordeel dat een lid van Heemschut of een geïnteresseerde op de hoogte komt van belangrijk nieuws binnen de vereniging, zonder dat hij daarvoor eerst de website hoeft te raadplegen of een brief of vergadering hoeft af te wachten. Hij moet wel regelmatig zijn email post ophalen natuurlijk, maar dat deed hij toch al. De emailkrant kan ook ad hoe, naar aanleiding van een belangrijke gebeurtenis, verschijnen. Is er iets gebeurd binnen de vereniging, op de website, in het tijdschrift, dat de aandacht meer dan waard is, dan krijgen abonnees op de Nieuwsbrief een emailtje, dat hen daarop wijst, met soms een directe link naar de website. Abonneren kost niets. Discussieforum Sinds een paar maanden is er een discussief orum op de website. Wie in het openbaar een discussie wil starten over welk onderwerp dan ook, reageren wil op een bijdrage, of daarop weer reageren, kan terecht op www.heem- schut.nl/discussie. Overigens draait de website erg goed, met een steeds stijgend bezoekersaantal. Regelmatig melden zich nieuwe leden via de website aan. De site wordt druk geraadpleegd over het tijd schrift, publieksactiviteiten, als er nieuwe vaca tures zijn, en zeker ook over het nieuws uit de PC's. Bert Franssen HEEMSCHUT BESCHERMING CULTUURMONUMENTEN Wat is Heemschut Actie voeren Kies provincie Tijdschrift Nieuws Meldpunt Reddingen Publieks activiteiten Bestellen Nieuw lid Links Gastenboek Discussie Enquête Faq Home HEEMSCHUT NIEUWSBRIEF Gratis abonnement 'DE 1-1-2 VAN DE MONUMENTENZORG' Meldpunt Bedreigd Erfgoed Maakt u zich zorgen over een bedreigd monument, stadsgezicht of landschap, aarzel dan niet het volgende formulier in te vullen. Wij zijn voor de bescherming van ons cultureel erfgoed van zulke meldingen afhankelijk! Wij verzoeken u de volgende korte vragenlijst in te vullen. Velden met een bevatten Informatie die voor efficiënte behandeling noodzakelijk is. U kunt de gegevens aan meerdere monumentenorganisaties aanbieden, zodat uw melding optimaal effect heeft. Uw gegevens: Naam j~" Adres: J~~ Postcode en plaats: E-maii J~" Telefoonnummer: Gegevens bedreigd erfgoed:

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2003 | | pagina 23