Over jachthuis Sint Hubertus Zomers Muzikaal Monument in de Openlucht 18 Service juni 2003 'De architect werd volle vrijheid gelaten zijn moderne opvattingen in vorm en materiaal tot uiting te brengen, in overeenstemming met het karakter der omgeving en met als motief de Sint Hubertus- legende.' Aldus mevrouw Helene Kröller-Müller in 1932 over architectuur, ligging en symboliek van het jachthuis Sint Hubertus op de Veluwe waar zij met haar man in Harskamp het huis Het Klaverblad bewoonde. Zaterdag 2 6 juli 2 00 3 Jachthuis St. Hubertus Terrein Nationaal Park De Hoge Veluwe. Aanvang concert 20.15 uur. Uitvoerenden: duo Waardenburg/Geraets Harp en viool In samenwerking met het Nationale Park de Hoge Veluwe wordt in dit Van Gogh jaar 2003 het Muzikale Monument op de binnenplaats van het jachthuis St. Hubertus georganiseerd. Naast de muziekuitvoering staat een begeleide rondleiding door deskundige gidsen in het Jachthuis St. Hubertus op het programma. Het jachthuis St. Hubertus is het voormalig woonhuis van de familie Kröller-Müller. Het im posante jachthuis is in 1914 ontworpen door H.P. Berlage. De heer Kröller was een fervent jager. Het Jachthuis is dan ook geïnspireerd op de legende van St Hubertus, de schutspatroon van de jagers en staat vermeld op de top 100 Unesco werelderfgoedlijst. De omgeving van het jachthuis is een geliefd wandelgebied. Gemarkeerde routes zijn te koop in het Bezoekerscentrum. Programma: Vanaf 17.00 uur worden er 6 opeenvolgende rondleidingen gegeven in het Jachthuis St. Hubertus, duur 30 minuten, maximum groepsgrootte 20 per sonen. De organisatie deelt de deelne mers in en u wordt tijdig op de hoogte gebracht van het tijdstip van uw rondleiding. 20.15-21.30: Muzikaal Monument Uitvoering: duo Van Waardenburg/Geraets, harp en viool Muziek: Werken van o.a. Saint-Saens, Kox en Grandjany Toegang: 2 5,- p.p. voor niet leden 22,50 p.p. voor leden van Heemschut, inclusief toegang, rondleiding en concert Het Park de Hoge Veluwe sluit om 22.00 uur Aanmelding: Telefonisch of schriftelijk Heemschut, tel. (020) 622 52 92 fax (020) 624 05 71 Email: info@heemschut.nl Deelname is definitief na ontvangst van het verschuldigde bedrag op rek.nr. 165 831 t.n.v. Bond Heemschut o.v.v. MM St. Hubertus Aanmeldingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst. Sluitingsdatum 20 juli. Inlichtingen: Bond Heemschut (020) 622 52 92 Publiek@heemschut.nl Op 26 juli wordt u verzocht bij de hoofdingang van het park de Hoge Veluwe (Otterlo)* de bevesti gingsbrief te tonen zodat u direct door kunt rijden naar het parkeer terrein van het Jachthuis, aldaar is ruime parkeergelegenheid. Bij zeer slecht weer wordt uitge weken naar restaurant de Koperen Kop, 5 minuten per auto van het Jachthuis. N.B. Vincent Helene. Wij maken u graag attent op de mogelijkheid om op 26 juli - op eigen gelegenheid - de tentoon stelling 'Vincent en Helene' te bezoeken in het Kröller-Müller Museum. In 2003 viert het Kröller- Müller Museum de 150e verjaar dag van Vincent van Gogh met deze tentoonstelling. Hierin wordt de passie van Helene Kröller- Müller, oprichtster van het museum, voor het werk van deze meester getoond. U ziet een persoonlijk en tot nu toe onbelicht verhaal aan de hand van de aanko pen van alle Van Gogh schilderijen. Openingstijden museum: 10.00-17.00 uur. Beeldentuin tot 16.30 uur geopend. Toegangs prijs: 10,- p.p. 5,- per auto. "routebeschrijving: Vanaf de snelwegen Al, A12 en A50 volgt u de borden 'Park de Hoge Veluwe'. Per openbaar vervoer: lijn 10 van Connexxion rijdt tussen de NS-stations Ede en Apeldoorn. Voor de dienstrege ling: www.connexxion.nl In uw bevestigingsbrief treft u een uitgebreide routebeschrijving aan. In 1915 begon men met de bouw van het jachthuis naar ontwerp van architect H.P. Berlage (1856- 1934). Voor Berlage was het na het kantoorgebouw voor Wm. H. Müller Co. in Londen en de modelboerderij De Schipborg in Zuid-Laren, beide uit 1914, de derde opdracht die hij voor het echtpaar uitvoerde. Exterieur wordt het bakstenen gebouw, schilderachtig aan een vijver gelegen, gedomineerd door de 3 lm hoge vierkante zadeldak toren. Deze markeert het hoofd gebouw dat aan beide zijden door absiden wordt afgesloten. De entree ligt aan de hoekige binnen hof, begrensd door twee zijvleu gels. Dakranden, de horizontale vensterreeksen en de keermuren met hoekkoepels aan weerszijden vormen horizontaal het tegen wicht van de rijzige toren. Deze toren is een geliefd motief bij Berlage. Aan voor- en achterzijde vertoont hij een hoog bakstenen kruis en in de naar de vijver gekeerde geveltop bovendien een reliëf van een kruis in een hertege wei. Hiermee is de symboliek van de Hubertuslegende uitgebeeld die vertelt dat St. Hubertus (ca. het jaar 665) tijdens een jachtpartij een hert ontmoette dat in het gewei een lichtend kruis droeg, waarna Hubertus zich tot het Christendom bekeerde. De Hubertussymboliek kreeg ook in de plattegrond vorm met de inter pretatie van de zijvleugels als een gestileerd hertegewei. Ria Koning, PR-medeiverker Heemschut Gelderland Jachthuis Sint Hubertus.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2003 | | pagina 20