Heemschut's gevecht om 'De Vlietwoning' in Naaldwijk Belangrijk monument uit tijd vóór de glastuinbouw Leo van der Menie 'De Vlietwoning' in Naaldwijk was twee jaar geleden een toevallige ontdekking tijdens een Heemschut-excursie. Op dit moment is er rond deze historische boerderij van alles gaande. Het gaat dan zowel om het behoud van de boerderij zelf als om de aanleg van een provinciale weg en de herinrichting van de directe omgeving van de boerderij. Een kort overzicht van de huidige stand van zaken. Heemschut Hoe ontdek je een oude boerderij als de VlietwoningGewoon, door met een Heemschut excursie mee te gaan en goed om je heen te kijken. Dat leverde eind mei 2000 vanuit de bus, voortsnellend over de N 213 dichtbij Naaldwijk het achteraanzicht op van een grote, oude boerderij met hoge opkamer. Iets wat in het door kassen beheerste Westland direct opvalt. Later met een lid van de Commissie Zuid-Holland op de fiets er naar toe. Een lichte teleurstelling: de voorgevel is bijna geheel gepleisterd, en staat bol. Het constructieve verband is hier afwezig of op zijn minst verzwakt. Voor het overige blijkt het een indrukwekkend geheel en vermoedelijk van hoge ouderdom. Om nog beter te kunnen bepalen of hier een object staat dat nadere bescherming verdient worden later nog twee bezoeken afgelegd met de technisch adviseurs van de commissie. Een mooie gelegenheid om ook kennis te maken met de eigenaar, die zich onder zekere voor waarden voorstander toont van behoud. Hij is zelf nog geboren op de boerderij en heeft er tot De Vlietwoning vanaf de Burg. Elsenweg in Naaldwijk. Foto's Leo van derMeule. april 2003

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2003 | | pagina 19