Baanbrekend werk van de Projectgroep Nieuw Aalmarktplan te Leiden Cees Waal Dreigen met een referendum was effectief gebleken in Leiden. Een plan van B en W voor de Aalmarkt was daardoor ingetrokken. Het kwam er nu op aan een nieuw en breed gedragen plan te ontwikkelen. B en W stelden zelf een breed samengestelde Projectgroep Nieuw Aalmarktplan in, waarin ook Heemschut zitting nam. September vorig jaar kwam het nieuwe plan gereed, het college van B en W reageert er een dezer dagen op. In dit artikel beschrijft Cees Waal voorzitter van de projectgroep en oud-wethouder van Leiden, het proces van planvorming. In zijn visie 'een bijzonder voorbeeld van bestuurlijke vernieuwing'. Heemschut 7 In de nacht van 22 op 23 januari 2002 sloten de Werkgroep Referendum Aalmarkt en het College van Ben W een opmerkelijk akkoord: geen referendum, het planconcept van B en W van tafel en een nieuwe start. Een nieuw in te stellen projectgroep en het College van B en W zouden het als hun opdracht moeten zien om het vóór 1 oktober 2002 het eens te worden over een alternatief plan. Op 23 april 2002 stelde het College van B en W de Projectgroep Nieuw Aalmarkt Plan (NAP) in en voorzag de Projectgroep van een regle ment en een onderzoeksbudget. Op haar tiende vergadering, op 30 september 2002, stelde de Projectgroep unaniem het alternatieve plan vast. De reactie van het College van B en W op het nieuwe plan wordt in februari 2003 verwacht. Samenstelling en organisatie Na informeel overleg tussen woordvoerders van de Werkgroep Referendum Aalmarkt en de verantwoordelijke wethouders is aan mij gevraagd voorzitter van de nieuwe project groep te worden. Als 'informateur' voerde ik gesprekken met kandidaat-leden die waren voorgedragen of zichzelf hadden aangemeld. De directeur van de Stichting Stadsparkeerplan Leiden, tevens voorzitter van de Vereniging van Ambulante Handel Leiden, heb ik zelf actief benaderd om lid te worden van de Projectgroep. De 22 benoemde leden van de Projectgroep NAP zijn afkomstig uit het bedrijfsleven (Midden en Klein Bedrijf, ambulante handel, winkeliersvereniging Breestraat, ondernemers Aalmarkt en omgeving, Kamer van Koophandel, Centrum Management Leiden, V&D), buurt verenigingen, bewonersgroepen, culturele instellingen (Stadsgehoorzaal en het Leids Vrijetijds Centrum), historische verenigingen De Aalmarkt (links) en de Stille Rijn in 1978 Foto AA. Bul Ié. februari 2003 Bijzonder voorbeeld van bestuurlijke vernieuwing

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2003 | | pagina 9