Heemschut februari 2003 Liefhebbers van Amsterdam hebben het misschien niet opgemerkt: de uitbreiding van het kantoor van de Kas Bank (de voormalige Kas Associatie) aan de NZ Voorburgwal te Amsterdam is bijna klaar. Het kantoor, dat is gevestigd in de oude Telegraafdrukkerij uit 1930 van de architect J. F. Staal (Rijksmonument), is onlangs op ingenieuze wijze uitgebreid door architect K. Koldewij van de Architectengroep Duintjer te Amsterdam. De onopvallende, maar forse aanbouw is gesitueerd linksaan de noord zijde van tegen het Telegraafgebouw. De gevel bestaat uit baksteen en bouwglas, dezelfde materialen zijn terug te vinden in het hoofdge bouw. De bovenste etages springen ver terug, waardoor de aanbouw in de gevelwand een overgang vormt van de oudere grachtenpanden naar het hoofdkantoor. Het terugspringende geveldeel heeft een 'traditionele' tuitvorm. Ondanks het feit dat de uitbreiding vergeleken met het bestaande gebouw vrij fors is, sluit zij door vorm, maatvoering en materiaalgebruik goed daarbij aan. Door de uitbreiding is het mogelijk dat een kantoor dat reeds lange tijd in de Amsterdamse binnenstad is gevestigd, behouden blijft voor die binnenstad. Het gevaar bestaat namelijk dat de Amsterdamse binnenstad door de uittocht van kantoren naar Amsterdam ZO, De Zuidas of de IJ-oevers verwordt tot een stad waarin alleen wordt gewoond. Daarmee zou één van de sterke punten van Amsterdam, een stad waarin men woont, werkt en zich ontspant, op de tocht komt te staan. De aanbouw zal in maart 2003 in gebruik worden genomen. Mr. E.S. HoogendijkCommissie Amsterdam. Het kantoor van de Kas Bank, gevestigd in de oude Telegraafdrukkerij uit 1930 van architect J. F. Staal, een rijksmonument Op ingenieuze wijze uitgebreid door architect K. Koldewij van de Architectengroep Duintjer te Amsterdam. Foto Otto Rhemrev. Uitbreiding Kas Bank, Amsterdam

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2003 | | pagina 33