Agenda 2003 Terugblik Muzikaal Monument Breda m 20 Service februari 2003 Activiteiten Heemschut in het kader van het Jaar van de boerderij 2003 Onder voorbehoud. Zat. 12 april 2003 Excursie Noordoostpolder, Flevoland Excursie over de cultuurhistori sche ontwikkeling van boerderij- bouw in de Noordoostpolder vanaf de jaren 20 van de 20ste eeuw, begeleid door dr. André Geurts, historicus van het Sociaal Historische Centrum Flevoland. Programma: start Provinciehuis, welkom door de heer M. Jager, Commissaris van de Koningin. Inleiding over de cultuurhistori sche visie op de jongste provincie. Aanmelden: S.C. Trip, Groenhof 12, 1352 AAAlmere, tel. 036-53 144 56, e-mail: asoc@dds.nl. April 2003 Themanummer tijdschrift Met diverse artikelen over typen boerderijen in de diverse provin cies, bedreigingen, voorbeelden van goede en slechte herbestem ming en een bijzondere rit langs 'boerderettes' in Noord-Holland. Zat. 10 mei Excursie Zuidlaren, Drenthe Ontvangst in Het Veerhuis in Zuidlaren, met een inleiding over het dorp en de Havezate. De deel nemers gaan op bezoek bij de Havezate Laarwoud en bij de - nog in bedrijf zijnde - molen De Wachter. Aanmelden: G.J. Amoureus, Van Blankenheimlaan 6, 9451 KK Rolde, tel. 0592-241822, e-mail: gramour@wxs.nl. Zat. 14 juni Boerderijenexcursie Tholen en St. Philipsland, Zeeland De excursie wordt voorafgegaan door een inleiding in museum 'De Meestoof te St. Annaland, waar de expositie 'Boeren op goede gronden' aandacht besteedt aan boerderijen, bedrijfskaartenboek- jes en meekrap teelt. Aanmelden: E. Goossen, Langeweg 424675 RM Anna Jacobapolder, tel. 0167-573972, e-mail: e.goossen@planet.nl. Zat. 14 juni Excursie Hogeland, Groningen Excursie over het Belvedere- project 'Wierde en Dijk'. Architect Jan Giezen heeft in overleg met opdrachtgevers een aantal nieuwe schuren ontworpen die passen bij de bestaande karak teristieke Groninger boerderijen. Deze nieuwe schuren vormen een alternatief voor de standaardschu- ren, die steeds meer het landschap ontsieren. Twee nieuw gereali seerde schuren in Godlinze en Pieterburen worden bezocht. Uitleg: Harm Westers, vereniging 'Wierde en Dijk'. Aanmelden: T. Vooys, Hadding- estraat 24, 9711 KD Groningen Tel. 050-318 1645, e-mail: t_vooys@hotmail.com. Zat. 23 juni Excursie Noord-Holland Excursie Heemschut, provinciale commissie Noord-Holland, in samenwerking met de boerderij enstichting Noord-Holland. Excursie langs bedreigde boerde rijen en voorbeelden van goed én slecht gerestaureerde boerderijen. Aanmelden: J.D. Gerritsen, Dorpsstraat 23, 1153 PC Zuiderwoude, tel. 020-4031890. Zat. 30 augustus Landelijke Heemschutdag Groningen/Friesland/Drenthe Drietal excursies met als thema's: Groningen: boeren en heren in het Westerkwartier. Friesland: landinrichting, land schappelijke aanblik, zand en veen. Drenthe: oude boerderijen, monumentale woonboerderijen en ontginningsboerderijen. Aanmelden: Landelijk Bureau Bond Heemschut, Nieuwezijds Kolk 28, 1012 PV Amsterdam, 020-622 52 92, e-mail: info@heemschut.nl. Zat. 27 september Excursie provincie Utrecht Nog in voorbereiding Zat. 4 oktober Themadag Zeeland Excursie Heemschut, provinciale commissie Zeeland, in samenwer king met de boerderijenstichting Zeeland. Excursie naar boerde rijen vanuit Goes naar Noord- Beveland, Schouwen Duiveland en Tholen onder leiding van de heer Gerard Smallegange. Aanmelden: E. Goossen, Langeweg 424675 RM Anna Jacobapolder, tel. 0167-573972, e-mail: e.goossen@planet.nl. Op 14 december 2 002in het jaar dat Breda haar 750 jarig bestaan vierde, organiseerde Heemschut in de Lutherse Kerk een Muzikaal Monument. De deelnemers (ca. 100 personen) werden welkom geheten door mevrouw Avan Delftvoorzitter van Heemschut Noord-Brabant. De heer A. Adankwethouder van Cultuur, gaf in zijn inleiding een interessant overzicht van het monumentenbe leid in de stad Breda en het werk van Heemschut bleef daarin niet onvermeld. Mare Berends, mede werker monumentenbeleid van de gemeente Breda, lichtte de geschiedenis van het gebouw van de Lutherse Kerk toe. Het Trio Pétillant voerde het programma 'Klinkende Munt' uit op historisch nagebouwde instrumenten. Het programma sloot als thema aan bij het VOC jaar. Een begeleide stadswandeling door gidsen van het Gilde de Baronie vormde het laatste programmaonderdeel. Het Muzikaal Monument in Breda ontving een financiële ondersteu ning van het Prins Bernhard Cultuurfonds afdeling Noord Brabant. In juli Muzikaal Monument in het Jachtslot St. Hubertus, Park de Hoge Veluwe. Foto A.A. Dullé. 4

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2003 | | pagina 22