Het plan van de Projectgroep Nieuw Aalmarktplan mag veel enthousiasme teweeg gebracht hebben, de gemeente Leiden beslist. Een kort interview met wethouder Ron Hillebrand. Leo van der Meule 16 Heemschut februari 2003 We spreken met de wethouder op zijn werk kamer in het vlakbij het plangebied gelegen historische stadhuis aan de Leidse Breestraat. Besturen is een onrustig vak, de wethouders- lunch moet eraan geloyen. Hoe denkt de wethouder over het plan van de Projectgroep? Ron Hillebrand laat allereerst weten verheugd te zijn over de snelheid waarmee het tot stand is gekomen. Binnen een halfjaar lijken eindelijk alle neuzen dezelfde kant op te wijzen. De wethouder is ook tevreden over het feit dat veel elementen van het oorspronkelijke plan in het nieuwe plan zijn opgenomen. Al acht hij het best mogelijk dat hierover in Heemschut-gele deren anders gedacht wordt. De zaak is nog niet afgerond, er moeten nog enkele hobbels genomen worden. Zoals het doorrekenen van de financiële kanten van het project, het vaststellen van het uitvoeringstra ject dat moet worden aangepast aan de inhou delijke planwijziging en, zeker niet onbelang rijk, de economische kant van het nieuwe plan: gaat de ingreep de levendigheid en economi sche bedrijvigheid opleveren waar het allemaal om begonnen is? Er moet nog een private partij, een projectont wikkelaar, gezocht worden en het spreekt vanzelf dat MAB, die ook de eerste planversie presenteerde, een zekere voorkeur geniet. In economische zin zou een hernieuwde deelname van MAB ook een politieke goedkeuring verge makkelijken. Immers, deze ontwikkelaar heeft kennis en ervaring opgebouwd en diens bereid heid om te investeren mag worden opgevat als een blijk van vertrouwen in de goede afloop, ook in economische zin. Aldus de wethouder. Sociale veiligheid Sommige vragen zijn nog niet beantwoord. De bevoorrading van V&D bijvoorbeeld blijft een moeilijk op te lossen kwestie. Het vervallen Waagplein veroorzaakt een probleem met de toegankelijkheid en zelfstandige bereikbaar heid van de eeuwenoude herberg In den vergul den TurckDe wethouder wil dit vooraan staande horeca-etablissement zijn oude functie en glorie graag teruggeven. Dat wil Heemschut ook trouwens. Verder moet de nu ontworpen overdekte passage natuurlijk sociaal veilig zijn. Wat is de situatie op zondag en in de avonduren? Kortom, er zal nog heel wat water door de Rijn stromen. Na het goedkeuren van het stappen plan door B en W zullen in januari en februari 2003 de aanvullende onderzoeken plaatsvinden. Daarna wordt de formele procedure gevolgd door het gewijzigde stadsvernieuwingsplan opnieuw ter visie te leggen. Als die periode van inspraak nog voor de zomer kan worden afge rond, vindt zo spoedig mogelijk de besluitvor ming plaats en kan in het gebied aan de gedaan tewisseling gewerkt gaan worden. Men hoopt uiteindelijk in 2006 of 2007 een bruisend en aantrekkelijk stuk binnenstad verwezenlijkt te hebben. Drs. L. van der Meule is lid van de Provinciale Commissie Hee?nschut Zuid-Holland. Het timpaan van het oude dranklokaal De Vergulden Turkonderdeel van V&D, wordt de bekroning van de nieuwe brasserie van het warenhuis. Foto AABul Ié, 1984. De wethouder: alle neuzen wijzen dezelfde kant op

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2003 | | pagina 18