februari 2003 Heemschut 15 stedelijke structuur en kleinschalige nieuw bouw, zorgvuldig ingepast in het historische stadsweefsel in combinatie met vernieuwing. Met als grote nieuwe trekkers een voor Leiden unieke overdekte glazen winkelpassage en een openbare groene oase midden in de oude stad, de cultuurtuin. En het timpaan van het oude dranklokaal De Vergulden Turknu onderdeel van V&D, wordt straks de bekroning van de nieuwe brasserie van het warenhuis.' ven. En wat die pleinen betreft: ook van bijvoorbeeld de Kaasmarkt kun je een heel sfeervol plein maken en zo zijn er nog wel meer mogelijkheden in de stad.' Drs. J. Kamerling is journalist cultureel erfgoed en architectuur te Amsterdam. terrassen toe te staan, bijvoorbeeld op pontons in het water. Het liefst zou ik de Waaghoofd- brug weer verwijderen zodat er weer een heel open waterplein ontstaat. Maar omdat die brug een heel belangrijke rol vervult als fietsroute moet dat nader bestudeerd worden. Overigens zou ik de fietsers liefst ook zo veel mogelijk willen weren uit de Mandenmakerssteeg nieuwe stijl, die direct aansluit op de brug. Maar Leiden is natuurlijk een fietsstad, dus er moet goed gestudeerd worden op alternatie- Artist impression van het vernieuwde Aalmarktgebied. Middenonder een nieuwe glazen passage, uitkomend op een nieuwe brug over de Stille Rijn, die naar de Aalmarkt leidt Daar, in de te renoveren Aalmarktschool, komt de toegang tot een nieuwe cultuurtuin, die veel enthousiasme heeft losgeslagen. Iets boven de tuin de Mandenmakerssteeg. Illustraties Kuiper Compagnons, Rotterdam. En de Breestraathoe wilt u daar een chique winkelstraat van makenmet al die bussen en hun stank 'Ons plan gaat natuurlijk uit van de komst van de nieuwe Rijn Gouwe lightraildie alle bussen vervangt. Verder wordt de Breestraat wandel gebied met aan één zijde een prachtige rij esdoorns. Leve de Aalmarkt, heette het eerste plan. Leve het Nieuwe Aalmarktplan zou ik zeggen. In dit nieuwe plan wordt gekozen voor behoud en versterking van de waardevolle I

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2003 | | pagina 17