i 8 Heemschut (Vereniging Oud Leiden en Heemschut) en uiteraard de organisaties die uit het verzet tegen de Aalmarktplannen ontstaan waren (Stichting Aalmarktgebied, Werkgroep Referendum Aalmarkt en Machtwacht). Ten slotte maken - afgezien van de voorzitter - twee niet gebonden leden deel uit van de project groep, onder wie Ton van Raanhoogleraar aan de Universiteit Leiden. Voor het 'verkeer' stelde de Projectgroep een aparte werkgroep in; later ook voor 'communicatie'. Wytze Patijn en Ray Lansweijer van het bureau KuiperCompagnons, adviseurs van het College van B en W, waren tevens belangrijke adviseurs van de Projectgroep NAP. In theorie voor de betrokkenen een lastige positie, maar in de praktijk gaf het geen problemen. Ik denk dat dit zeker te danken is aan de bijzondere persoon lijke kwaliteiten van Patijn en Lansweijer, in het bijzonder hun vermogen om goed te luiste ren en zorgvuldig te argumenteren. De gemeente huurde ter ondersteuning van het proces een externe communicatiedeskundige in, Clara Overes van Overes communicatie adviesbureau te Purmerend. De projectgroep zelf deed voor de verkeersas- pecten een beroep op Ulrich Keppler van de Leiden verschillende leuke kleinschalige kledingwinkels heeft, ziet men toch graag ook landelijke, prestigieuze kledingwinkels in Leiden. Het onderzoek maakte overigens (wederom) zichtbaar dat Leiden nog steeds een imago-probleem heeft. Leiden heeft de laatste kwart eeuw een metamorfose ondergaan van een arme, vervallen industriestad naar een welvarende, herstelde stad van dienstverlening, waar het gemiddeld inkomen en opleidingsni veau van de bevolking hoger is dan in de rest van Nederland. Het vroegere negatieve imago ijlt echter nog na. Groep Planning Brugge, als extern adviseur. De adviseurs Patijn en Keppler werkten voor treffelijk samen en sloten in hun visies op de stad goed op elkaar aan. Uit haar onderzoeksbudget droeg de Projectgroep bij aan een door de Kamer van Koophandel geëntameerd onderzoek naar de vraag waarvan het afhangt of bepaalde hoog waardige winkels (met name kledingwinkels) zich in Leiden zouden willen vestigen. Hoewel In haar samenstelling is de projectgroep NAP zeer heterogeen. Wat ieder bindt, zijn de betrokkenheid bij en de liefde voor de stad Leiden. En de ergernis over het Aalmarkt gebied. Midden jaren zeventig sloopte V&D (dat kon toen nog zonder vergunning) het bekende gebouw van Van Nelle om de laad- en losproblemen te kunnen oplossen. Het gat is, ondanks gemaakte afspraken en gedane belof tes, nooit opgevuld. Het proces van verloede ring van het Aalmarktgebied is vooral versterkt door het vertrek van het Hoogheemraadschap van Rijnland in de jaren negentig. Alle leden van de Projectgroep zijn ervan doordrongen dat er nu echt iets moet gebeuren met het Aalmarktgebied en dit is dé kans om het Leidse stadshart te versterken. Het daadwerkelijk naar elkaar luisteren en met elkaar samenwerken - noodzakelijk om bij ingewikkelde binnen stadssituaties tot resultaat te komen - is door de leden van de Projectgroep in praktijk gebracht. februari 2083 if us Links de Waagin het midden de Mandenmakers- steeg. De steeg krijgt een open verbinding met een nieuw CultuurpleinFoto Otto Bhemrev. Webster University aan de Boommarktdie in het verlengde van de Aalmarkt ligt Boommarkt, Aalmarkt en Stille Rijn worden autovrijFoto Otto Rhemrev. Werkwijze fut/K /,m

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2003 | | pagina 10