W töf de Bonth van Huiten nieuwkuijk tel. 073-5119022, fax 073-5117387 Exposiitie,s DE KRACHT VAN EEN KABEL DE SOUPLESSE VAN EEN DRAAD - V» Reactie op de ingezonden brief van de heer A. van Oirschot De Nederlandse Kastelengids, een nieuwe uitgave van de NKS die de andere 2 gidsen vervangt, bevat ongeveer 120 kastelen en landhui zen en een aantal andere locaties die weliswaar geen kasteel of landhuis zijn maar wat betreft historische sfeer en uitstraling zeker dezelfde aantrekkingskracht hebben voor het publiek. Inderdaad hebben de geplaatste kastelen een relatief klein, zeker geen fors, bedrag betaald om in de gids te komen. Dit was nood zakelijk om de financiering van een dergelijke, moderne gids rond te krijgen. Een aantal kastelen heeft daarom afgezien van deelname doch dit aantal was op een hand te tellen. Een groot aantal Nederlandse kaste len, landhuizen en andere objecten die voor deze gids in aanmerking kwamen zijn benaderd, ook die in de eerder uitgegeven gidsen werden genoemd. De kastelen die niet meededen hadden daar uiteenlo pende rédenen voor waarbij een afwachtende houding ten aanzien van een dergelijk nieuw produkt, begrijpelijkerwijs, een rol speelde. Ook financiële redenen zullen daarbij een factor zijn geweest. Niettemin ligt het in de lijn der verwachting dat wij het aantal kaste len voor de versie 2002 kunnen uitbreiden. De belangstelling voor de gids is groot. De NKS heeft dus een aantal keuzes moeten maken bij het samenstellen van de gids. Voor het volgend jaar zal opnieuw naar de opzet worden gekeken. Mr. W. W. de Nijs Bik Nederlandse Kastelenstichting Vervolg van pag. 25 artisticiteit in feite op de tweede plaats kómt. Toch treft men prachtig beeldmateriaal in dit boek van meer dan vijftig verschil lende fotografen. De foto's die naast elkaar zijn afgebeeld verto nen een bepaalde verbondenheid; associatief, beeldrijm, contrast of overeenkomst. De volgorde is niet chronologisch en werd uiteinde lijk bepaald door vormgever Roelof Koebrugge. Het Jaarboek is een prachtig kijkboek geworden en de bijdragen geven een goed histo risch beeld van de ontwikkeling van deze tak van fotografie en de collectie van de Rijksdienst. ZwolleWaanders, 2000. 256p. ISBN90 400 9508 6. Prijs f99,50. Overzicht werk Neutelings Riedijk Architecten; van 5-9 t/rn 28-10 in Dudokcentrum, Dudokpark 1 Hilversum. OverzichtwerkJ.J.P Oud; t/m 9-9 in het Nederlands Architectuur Instituut te Rotterdam. De mooiste huizen uit de collectie van hetNai; van 14-10 tot 8-1-2002 in het Ned.Architectuur Instituut. Vier wijkenvier steden; Vinex in de regio tussen droom en werkelijkheid in Zwolle, Apeldoorn, Deventer en Nijmegen. T/m 16-9 in het OCBK, Kamperstraat 11 Zwolle. Local isgloballandschapsschilder Mirjam Bürer in de museumtuin van het Universiteitsmuseum van Utrecht. Vanaf 22-9 t/m 2-12. Op Open Monumentendag 8 september zijn museum en tuin gratis toegankelijk. De geboorte van een heksenjong griezelen in de herfstvakantie op Kasteel Bergh in 's-Heerenberg. Van 13 t/m 28 oktober. De Gouden eeuw van Gelrekunst en cultuur in het oude Hertogdom. Van 8-9 t/m 18-11 in museum Het Valkhof in Nijmegen. Hanzesteden- en orgeltocht in Harder wijk; orgelvoettocht in Harderwijk op 27-10. Tel. 0525-681486. Pompgebouw bij Haarlem In de laatste Heemschut schreven we over de restauratie en het hergebruik als informatiecentrum van het oude Pompgebouw van het Haarlemse waterleidingbedrijf. Ten tijde van de verschijning van deze aflevering werd bekend dat de PWN Waterleidingbedrijf Noord-Holland het exterieur nog dit jaar een grote onderhouds- en restauratiebeurt gaat geven. Het plan bevat herstelwerkzaamheden aan het natuursteen, voegwerk, dakbedekking en hemelwater- afvoeren. Mocht er binnen het beschikbare budget nog geld over zijn, dan zal de oude lichdantaarn op het gebouw teruggebracht worden (zie de foto op p. 37 in Heemschut afl. 3). Voor het gebouw zal dat een enorm winstpunt zijn. 44 augustus 2001

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2001 | | pagina 46