Limburg krijgt., 'alarmnummer' voor monumenten ,4 Hf 0- Heemschut Persprijs 2000 DAGBLAD DE LIMBURGER Roermond Staan ergens in Limburg bouwplannen op sta pel die een bedreiging kunnen vormen voor een monumentaal bouwwerk, een beeldbepalend stadsgezicht, een cultuurhisto risch waardevol landschap? Wordt er mogelijk al ergens ge- - sloopt of vertimmerd aan een pand dat monumentale waarde heeft, of dreigen verloedering en verval door gebrekkig on derhoud? Aarzel niet, en bel de monu- s mentên-alarmlijn: 0475-350974. Dan wordt de kwestie uitge zocht en - als daar aanleiding toe is - zo snel mogelijk met de bevoegde instanties opgeno men. Bewakingsfunctie 24 Heemschut augustus 2001 7r Vacatures provinciale commissie Zuid-Holland De provinciale commissie Zuid- Holland (PC) voert de bescher mingsdoelstelling van Heemschut uit binnen de provincie en heeft daartoe drie subcommissies inge steld te weten voor: objecten, ruimtelijke ordening planologie (RO&P) en algemene juridische zaken. De gewone leden van de subcommissies zijn ook lid van de provinciale commissie. De sub commissie RO&P beschikt daar enboven over adviserende leden, uit het vakgebied afkomstige deskundigen, die geen lid zijn van de PC. Wij zoeken: Tweede secretaris Door het vertrek van de tweede secretaris zoeken wij een op- volg(st)er, die bij voorkeur met ingang van oktober aanstaande aan het commissiewerk kan deel nemen. Het secretariaat is de spil van de commissie. De werkzaam heden worden in onderling overleg met de eerste secretaris en PR-adviseur verdeeld en omvatten ondermeer: het bijwonen van de vergaderingen van de commissie (ca 6 per jaar); het voeren van correspondentie in het bijzonder bezwaarschriften, het opstellen van het jaarverslag, verzenden van de nieuwsbrief, notuleren, bijhou den van gevallenlijsten, de interne communicatie tussen de commis sies en de externe communicatie in het bijzonder met het Erfgoedhuis Zuid-Holland; alsmede de vervan ging van de eerste secretaris bij diens afwezigheid. De gemiddelde tijdsbelasting beloopt op jaarbasis ca. 4 uur per week. De functie is honorair, (vergoedingsregeling reiskosten). Planologisch adviseur Deze functie is nieuw binnen de provinciale commissie. Deze func tionaris beoordeelt de provinciale en gemeentelijke planvorming, toetst deze aan de landelijke beleidsuitgangspunten en advi seert of en zo ja in hoeverre actie zijdens de PC wenselijk, nodig of noodzakelijk is. Hij/zij voert overleg in het Erfgoedhuis te Leiden (provinciaal steunpunt monumentenzorg), alsmede met functionarissen van de afdeling planologie en ruimtelijke orde ning van provincie en gemeente. Voor een goede uitoefening van de functie is ervaring op het terrein van de ruimtelijke plan ning en ordening en/of stede- bouwkunde noodzaak. De gemid delde tijdsbelasting beloopt op jaarbasis ca 4 uur per week. De functie is honorair, (vergoedings regeling reiskosten). Bij belangstelling wordt n verzocht contact op te nemen met de secretaris Drs. C. de Jong, telefoon 0172-519478 De Heemschut Persprijs wordt ieder jaar uitgereikt aan de beste journalistieke productie over de bescherming van cultuurmonu menten. Inmiddels is de uiterste inzenddatum gesloten en kan de deskundige jury zich gaan buigen over de inzendingen. Dit jaar dingen meer dan veertig inzenders mee naar de hoofdprijs van 10.000 gulden. Nog nooit in de 15-jarige geschiedenis van de prijs zijn er zoveel inzendingen geweest. De jury, bestaande uit juryvoorzitter Max van Rooij, architectuurcriti cus, Wiek Röling, hoogleraar archi tectonische ontwerpen aan de TU van Delft, Oscar van Asten, architect te Vlaardingen, Ben Kroon, journalist te Amsterdam en Jaap Kamerling, journalist te Amsterdam. Zij zullen de komende tijd de artikelen, docu mentaires, radio-uitzendingen en websites beoordelen. In het najaar zal de prijs worden uitgereikt. Het Meldpunt, een initiatief van de Bond Heemschut, afdeling Limburg, biedt de inwoners van Limburg de gelegenheid om vanuit betrokkenheid hun zorg te uiten over bedreigingen van het nog resterende cultureel erfgoed. Er zijn ongeveer 75 meldingen binnengekomen. In het begin liep het storm. Nu druppelen er wekelijks twee a drie meldingen binnen. Er wordt op dit moment gewerkt aan de invulling van de z.g. 'lappendeken' in samenwerking met alle provin ciale en regionale monumenten organisaties, Heemkunde- verenigingen en Kringen van het Limburgs en Geschiedkundig Genootschap. Dat betekent dat Heemschut per gemeente/per regio een aantal mensen zoekt die als een soort scout de plaatselijke weekbladen lezen en publicaties over bestemmingsplannen, bouw plannen die van belang zijn voor monumenten, hun omgeving, beschermde dorps- en stadsge zichten doorgeven aan het Meldpunt. Het is de bedoeling dat dit najaar deze lappendeken gaat functioneren. Dat betekent een structurele aanpak en een structu rele stroom van informatie c.q. meldingen. Het speciale telefoon nummer is 0475-350974, en is bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 22.00 uur. Het Meldpunt voor bedreigde monumenten Postbus 277, 6040 AG Roermond Frans Geurts, am.btelijk secretaris van de Bond Heemschut, afdeling Limburg.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2001 | | pagina 26