Amsterdam, stad aan Amstel en IJ Gea Schilte Landelijke Heemschutdag: Viering 90-jarig bestaan Bond Heemschut Zaterdag 25 augustus 2001 Amsterdam De landelijke Heemschutdag vindt dit jaar plaats in Amsterdam, waar de vereniging 90 jaar geleden is opgericht. U wordt van harte uitgenodigd. De dag begint met een ontvangst in de Aula van de Universiteit van Amsterdam, de Lutherse Kerk hoek Singel/Spui. Na een woord van welkom van de voorzitter van Bond Heemschut, de heer Ir. E.H. van Tuyll van Serooskerken, zal de burgemeester van Amsterdam, Mr. M.J. Cohen, de jubilerende vergadering toespreken. Aansluitend houdt prof. dr. Herman Pleij een inleiding. De broodjeslunch vindt plaats in de Mensa Academica op het Binnengasthuisterrein, een bekend 'geval' van Heemschut. juni 2001 Heemschut 17 Het middagprogramma bestaat uit een keuze programma van twee bijzondere boottochten. Excursie A voert naar het oostelijk havenge bied, dat opnieuw is ingericht als een unieke woonwijk aan het IJ. De oude havenstructuur bleef herkenbaar en vele oude gebouwen kregen een nieuwe functie. De boottocht start in de binnenstad, gaat door de Oude Schans, langs het Scheepvaartmuseum, naar het Marine-etablissement, bij hoge uitzondering te bezoeken. Speciaal voor deze gelegenheid is de nieuwbouw van architect Liesbeth van de Pol te bezichtigen. Het unieke - 'eens in de 90 jaar' samengestelde gidsenteam verzorgt de deskun dige toelichting tijdens de boottocht over de stedebouw en woningbouw van de eilanden. Onder voorbehoud wordt een korte wandeling gemaakt over het Java-eiland, waarvoor Sjoerd Soeters het stedenbouwkundig plan maakte. Vanaf de boot is de nieuwe Jan Schaeferbrug goed te zien, het verkeer gaat over de brug door het geamputeerde pakhuis De Zwijger, waar over in het aprilnummer van Heemschut bericht werd. De 'zelfbouw'woningen op het Borneo-eiland hebben een bijzondere architec tuur: ze werden alle in opdracht van de bewo ners ontworpen. Onderweg zijn niet alleen verschillende monumenten te zien, maar ook de nieuwe Passagiersterminal en andere eigen tijdse gebouwen. De boottocht eindigt bij een 'redding' van Heemschut: het Noord-Zuid- hollands koffiehuis voor het Centraal Station, waar de dag feestelijk - met een drankje en een hapje - wordt afgesloten ter gelegenheid van het 90 jarig bestaan van Heemschut. Excursie B vertrekt in de binnenstad en gaat over de Amstel naar het Plan Zuid van Berlage. Tijdens deze tocht zult u bijzondere panden bezoeken waar u normaal geen toegang toe heeft, maar die bij hoge uitzondering, ter gele genheid van het 90-jarig bestaan van Heemschut zijn opengesteld. Ook deze vaartocht eindigt bij het Noord-Zuidhollands koffiehuis voor het Centraal Station. Deze dag wordt ondersteund door de commissie Amsterdam van Heemschut, de Vrienden van de Amsterdamse Binnenstad en andere stedelijke organisaties. v.a.10.00 uur zaal open Ontvangst Aula, de Lutherse Kerk hoek Singel/Spui, koffie/thee 10.45 uur Welkomstwoord voorzitter Bond Heemschut, de heer Ir. E. H. van Tuyll van Serooskerken 11.00 uur Toespraak door de heer Mr. M.J. Cohen, burgemeester van Amsterdam 11.10 uur Inleiding door Prof. dr. Herman Pleij 11.40 uur Introductie van het middag programma 11.50 uur Vertrek naar de Mensa v.a. 12.00 uur Broodjeslunch in de Mensa Academica 13.15 uur Vaartocht: A. De Renaissance van de Amsterdamse havens B. Het Plan Zuid 16.00 uur Afmeren bij het Noord- Zuidhollands Koffiehuis, feestelijke afsluiting i.v.m. 90-jarig bestaan Heemschut De deelnemerskosten bedragen 75,- per persoon, alles inbegrepen. U kunt zich uiterlijk tot 10 augustus opgeven door overmaking van 75,- per persoon op Postbank rekeningnum mer 124326 t.n.v. Bond Heemschut te Amsterdam, onder vermelding van landelijke excursie 25/8/2001. Gaarne met vermelding van uw lidmaatschapsnummer. Vermeldt daarbij ook naar welke excursie (A of B) uw voorkeur uitgaat. De aanmelding wordt behan deld in volgorde van binnenkomst van betaling. De organisatie behoudt zich het recht van indeling voor. Deelnemers ontvangen een bericht van herbevestiging. Nadere informatie: 020-622 52 92 of www.heemschut.nl

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2001 | | pagina 19