Dit pand wordt gesloopt voor de HSL Universiteitsbibliotheek Hans Bollebakker Nu vechten voor verplaatsing De 17de-eeuwse boerderij met de drie kruisen te Hoogmade is door het ministerie van Verkeer en Waterstaat onteigend ten behoeve van sloop. Zowel de Staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen, als de gemeentelijke monumenten commissie hebben t.a.v. sloop negatief geadviseerd en willlen de boerderij handhaven. Nu de sloopvergunning echter wel een feit is bepleit Heemschut in dit geval segmentsgewijze verplaatsing. Exposities Heemschut 41 De Stichting Bouwhistorisch Boerderij Onderzoek concludeert dat dit alleen zinvol is als dat gebeurt met behoud van identiteit en authenticiteit van het complex. Hiermee dient rekening te worden gehouden hij de keuze voor de uitvoeringswijze van de verplaatsing. Noch bij de aanvraag, noch bij de bepalingen beho rend bij de verlening van de -door Heemschut betwiste- sloopvergunning is daarmee adequaat rekening gehouden, waardoor iedere intentie tot verplaatsing feitelijk wordt gefrustreerd. Het valt ook niet in te zien hoe dit zich laat rijmen met het convenant waarin Gemeente en Minister ondermeer overeenkwamen dat beiden zich juist zullen inspannen voor verplaatsing. Die inspanning zien wij nu graag gematerialiseerd! Wij doen daartoe een beroep op de Minister en Gemeente. Drs. J.J. Bollebakker is voorzitter van de provinciale commissie Zuid-Holland en bestuurslid Zijaanzicht vanuit het noorden. Rechts het zomerhuis. Foto auteur (opname april 2001). Griekse Goden en Helden in de tijd van Rembrandt en Rubens, mythologische schilderijen en prenten; verlengd t/m 20 mei in Dordrechts Museum, Dordrecht. Open Tuindagen Het ornament in de tuinin Amsterdamop 11, 12 en 13 mei van 10-17 uur. Startpunt: Prinsengracht 644a. Prijs f25,-. Projecten vanjo Coenen, o.a. in Maastrichtt/m 13-5 in Ned. Arch.Instituut, Rotterdam. Geschiedenis en toekomst wonen in Nederlandin Las Palmas, Wilhelminapier, Rotterdam, t/m 23-9. Ben Vliegers; doorkijkjes en tafereeltjes van de schilder in Den Haag, Schiedam, Nijmegen, Volendam, Katwijk etc. In Stedelijk Museum, Zwolle t/m 27 mei Themadagen over tuinkunst met lezingen en excur sies; op 8-6 en 15-9 het thema De Wildernis overwonnen en herontdekt met bezoek aan landgoed de Slangenburg, het park van het amphitheater in Kleef en de nieuwe wildernis in de Millingerwaard. Inl: (0314) 382440. Degrachtentuin in bloeiop 15,16 en 17 juni van 10-17 uur in Amsterdam. Startpunt Herengracht 605. Amsterdam De Universiteit van Amsterdam en Amsterdam zijn met een nieuw voorstel gekomen voor het Binnengasthuisterrein: er komt geen nieuwe (algemene) universiteitsbi bliotheek maar een faculteitsbibliotheek, waar voor monumenten gesloopt zouden moeten worden. Heemschut en Vrienden van de Binnenstad stellen met nadruk, dat sloop van monumenten moet worden vermeden.. De sociale woningbouw in het Zusterhuis kan gespaard blijven. De gemeente moet nu een bestemmingsplan maken met behoud/herstel in plaats van sloop/nieuwbouw als uitgangspunt. Uit een onderzoek van de gemeente was overi gens gebleken, dat het monumentale ABNM RO-gebouw in de Vijzelstraat geschikt is als universiteitsbibliotheek De gemeente heeft dat gebouw gekocht. Universiteitsbestuurder S.Noorda wees deze oplossing helaas af.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2001 | | pagina 43