Agenda Heemschut Activiteiten 2001 Excursie Heemschut Drenthe Excursie Gelderland Mededeling Heemschut Monumentendag Thorn Landelijke Heemschutdag Amsterdam en viering van het negentigjarig bestaan Heemschut april 2001 Heemschut 23 De gegevens zijn onder voor behoud. Nadere informatie: tel.(020)622 52 92 of www.heemschut.nl zaterdag 21 april 2001 Excursie Heemschut Drenthe (zie hiernaast) zaterdag 19 mei 2001 Algemene Vergadering van Leden met omlijstend excursie programma in 's-Hertogenbosch en Restauratiebeurs (zie pag. 19). Neem reductiebon in dit blad mee. zaterdag 7 juli 2001 Heemschut Monumentendag Thorn in Midden-Limburg Abdijkerk met plein, Thorn. zaterdag25 augustus 2001 Landelijke Heemschutdag Amster dam. Thema: 90 jaar Heemschut zaterdag 6 oktober 2001 PC Overijssel: Excursie Deventer zaterdag 6 oktober 2001 (onder voorbehoud) Heemschut Monumentendag Harlingen oktober 2001 PC Zeeland: Ochtendsymposium en middagexcursie met het thema 'Natuur en Cultuur' zaterdag 15 december 2001 (onder voorbehoud) Heemschut Muzikaal Monument Doorn in Huis Doom Op zaterdag 21 april a.s. heeft Heemschut Drenthe een excursie naar twee belangwekkende plaat sen op de Hondsrug. Wij nodigen u als lid van Heemschut van harte uit om aan deze excursie deel te nemen. In zeer ruime zin is het thema van deze excursie '5000jaar bouw geschiedenis op de Hondsrugte beginnen bij de sporen van de oudste bewoning tot de laatste ontwikkelingen in de moderne bouwkunst. 's Ochtends wordt u vanaf 10.00 uur verwacht in hotel Bussemaker, Zuiderhoofdstraat 1 te Exloo. Hier wordt een inleiding gehouden over de historie van Exloo en wordt u in de gelegen heid gesteld kennis te nemen van het verbouwingsplan (naar ontwerp van Alberts en van Huut) van het tegenover hotel Bussemaker gelegen gemeente huis. Vervolgens maken we een rondwandeling door het dorp. Aansluitend op de wandeling zal de lunch geserveerd worden in hotel Bussemaker. Na de lunch rijden wij door de boswachterij Exloo en het dorp Ees naar Borger waar we eerst een bezoek brengen aan een fraai gerestaureerde boerderij nabij het grootste hunebed van Nederland. De excursie eindigt tenslotte in het Hunebedden Informatie Centrum waar wij o.a. op de hoogte gesteld worden van de verbouwplannen naar een ontwerp van Aldo van Eyck. Het einde van de excursie is gepland omstreeks 16.00 uur. De kosten van de excursie bedra gen 35,- p.p. (inclusief lunch). De provinciale commissie Gelderland heeft vanwege de M.K.Z. uitbraken besloten haar voorjaarsexcursie die op 12 mei in het Veluwegebied zou plaatsvin den uit te stellen tot een nog nader vast te stellen datum. IV. Wolters zaterdag 7 juli 2001 (datum onder voorbehoud van maatregelen tegen MKZ) Het witte stadje Thorn, ruim 800 jaar een miniatuur vorstendom, is nu een beschermd stadsgezicht met vele monumenten. De middeleeuwse sfeer, de prachtige Abdijkerk en de pittoreske witte huisjes lenen zich bij uitstek voor een Heemschut Monumentendag. U wordt ontvangen in de raadszaal van Thorn. Twee begeleide cultuurhistorische rondwandelin gen staan op het programma, waaronder een kapellenwandeling, maar ook komt de rijke muzikale geschiedenis van Thorn aan bod. Bij het ter perse gaan van dit nummer is het programma nog in voorbereiding. In verband hiermee is nog geen toegangsprijs vastgesteld. In het komend juni- nummer van het tijdschrift leest u de bijzonderheden. Voor nadere informatie: tel. 020-6225292 Heemschut, of kijk op de website: www.heemschut.nl. Tijd: 11.00-17.00 uur Centraal Informatiepunt: VW Thorn, Wijngaard 15, Thorn Tel. (0475)56 27 61 zaterdag 25 augustus 2001 De landelijke Heemschutdag vindt dit jaar in Amsterdam plaats, de stad waar de Bond Heemschut op 2 februari 1911 in de Munt toren werd opgericht. De dag staat daarom in het teken van 90 jaar Heemschut, maar ook zullen het beschermde stadsgezicht, de bijzondere interieurs en het mari tieme verleden van Amsterdam, stad aan het IJ, aan bod komen. U wordt verwacht om 10.30 uur in de Aula van de Universiteit van Amsterdam, de Lutherse kerk aan het Spui. Na het welkomstwoord van de voorzitter van Heemschut, ir. E. van Tuyll van Serooskerken, houdt prof. dr. Herman Pleij, hoog leraar Historische Nederlandse letterkunde aan de Universiteit van Amsterdam, een lezing. Hierna kunt u kiezen uit een tweetal vaartochten met verrassin gen. De dag wordt feestelijk en spraakmakend afgesloten op een zeer bijzondere locatie. In het juninununer èn op de website vindt u de bijzonderheden over het programma, de prijs, de wijze van opgave en betaling. Meer informatie: bureau Heemschut, (020) 622 52 92, info@heemschut.nl of www.heemschut.nl De vroegere Lutherse kerk aan het Spui.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2001 | | pagina 25