Houtworm? Zwam? r"'"----- D. Koenders II Qï Rentokil Initial °**S2S» cum i Leidekkersbedrijf Natuurleien Leipannen Torenwerk Lood-, zink- en koperwerk geeft zekerheid, nu en straks "n/b/°°r ee° Gespecialiseerd in restauratie- en renovatiewerk Allés onder garantie Tel. 0545-292217 Nijverheidsweg 3 - Neede Fax 0545-292219 Vervolg van pag. 19 Excursie A Duur: 13.15 uur-ca. 15.30 uur Bezoek Nederlandse Restauratiebeurs: Liefhebbers van het restauratievak of eigenaren van een historisch pand kunnen hun hart ophalen tijdens het bezoek aan de Nederlandse Restauratiebeurs. Bij een wande ling over de beursvloer kunt u niet alleen de stands van diverse monu mentenorganisaties, restauratiear chitecten, restauratieaannemers en interieurarchitecten bezoeken, maar ook uw kennis aanvullen over conservering van kunstvoor werpen, de restauratie van histori sche tuinen en landschapselemen ten. Ook Heemschut is met een stand present. Het omlijstend programma biedt tal van aanknopingspunten voor iedereen die het cultureel erfgoed een warm hart toedraagt. In het Beurstheater is een zeer gevarieerd aanbod van lezingen, workshops, presentaties en demonstraties met thema's als nieuwe technologieën, versprei ding van kennis en vakmanschap, monumenten van de toekomst, milieu en media. Een veelvoud van onderwerpen als het gebruik van antieke klokken, de geschiedenis van de emailkunst, merken op ijzer en de opkomst en ondergang van de glazenierkunst komen aan bod. Op het Kennisplein presenteren zich 12 instanties die werkzaam zijn op het terrein van het behoud van het cultureel erfgoed o.a. de Rijksdienst voor de Monumenten zorg, het Nationaal Contact Monumenten, Instituut Collectie Nederland. Zie ook de site: www.restauratiebeurs.nl. Neemt u de reductiebon in dit blad mee. Kosten: 20,- p.p. (koffie, brood jeslunch, beursbezoek, cultuurhis torische folder 's- Hertogenbosch). Excursie B (maximaal 48 bezoekers) 's-Hertogenbosch Versterkt Duur: 13.15 uur-ca. 16.00 uur De vestingwerken van 's-Herto genbosch zijn van groot cultuur historisch belang. Momenteel zijn ze in slechte staat en er moet snel gerestaureerd worden. Het is de wens van het gemeentebestuur van 's-Hertogenbosch de vernieuwde Vestingwerken net zo gezichtsbe palend voor de stad te laten zijn als de St. Jan en de Binnendieze. Na de lunch (13.15 uur) vervoer per bus naar de opstapplaats voor de vaartocht over de Zuidelijke vestinggracht met uideg over het restauratieontwikkelingsplan. De gidsen zijn werkzaam bij het Ingenieursbureau projectontwik keling en restauratie Binnendieze en Vestingwerken van de gemeente 's-Hertogenbosch en speciaal voor Heemschut bereid gevonden deze excursie te begeleiden. Aan de vaartocht gaat een inlei ding vooraf. Aan het einde van de excursie (ca. 16.00 uur) busvervoer via het station naar de Brabanthallen. Kosten: 40,-p.p. (koffie, lunch, busvervoer, boottocht met toelichting, cultuurhistorische folder van 's-Hertogenbosch). Opgave excursies U kunt zich opgeven door vóór 10 mei 2001 20,-p.p. (Excursie A) of40,- p.p. (Excursie B) over te maken op giro 124326 t.n.v. de Bond Heemschut te Amsterdam o.v.v. excursie AVL 19 mei 2001, uw naam, het aantal personen en de letter (A of B) van uw voorkeur sexcursie. Aanmeldingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst van de betaling. Inlichtingen Bond Heemschut: (020) 622 52 92, fax (020) 624 05 71, info@heemschut.nl, www.heemschut.nl. Routebeschrijving: Buspendeldienst NS Station 's Hertogenbosch en Brabant hallen. Opstapplaats achterzijde station 's Hertogenbosch Centraal (uitgang West) aan de Parallel weg. (wandeling 10 minuten) Inlichtingen NS: 0900-9292. Per auto: volg de borden Brabant hallen, parkeren op het terrein van de Brabanthallen: 7,50. Rentokil is een wijdvertakte, internationale organisatie met vestigingen in meer dan 40 lan den. Rentokil heeft specialisten op alle gebieden: hout bescherming, vochtwering, bestrijding van knaagdieren, preventieve maatregelen tegen duiven, ongediertebestrijding, bestrijding van zwammen, houtworm en wat dies meer zij. Rentokil Initial B.V. Telefoon: 0800-Rentokil (0800-73686545) Fax: 030-6666803 www.rentokil.nl E-mail: environmental@rentokil.nl 20 Heemschut april 2001

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2001 | | pagina 22