Hetzelfde en toch anders... Agenda Excursie Exposities Excursie Amsteloever 20 Heemschut februari 2001 donderdag 19 april om 14.00 uur Studiebijeenkomst Heemschut Zuid-Holland in de Filmzaal van het Dordrechts Museum en aanbieding Nieuwsbrief. Aanmelden: (070) 3273944. zaterdag 21 april Boottocht over de Amstel (zie ook vierde kolom), zaterdag 19 mei Algemene Vergadering van Leden van de Bond Heemschut in Den Bosch. zaterdag 25 augustus Jaarlijkse grote Heemschut excursie. Deze excursie, dit keer in Amsterdam, heeft als thema's de beschermde binnenstad van Amsterdam, het Jaar van het Historisch Interieur en het 90- jarig bestaan van de Bond Heemschut. Het programma start in de aula van de Universiteit van Amsterdam met een lezing van prof. dr. Herman Pleij. Aansluitend vinden bijzondere stadswandelingen plaats, waarna in sociëteit Arti en Amicitiae de dag feestelijk wordt afgesloten. In de Gekroonde Brandersketel in Schiedam hield Heemschut zijn nieuwjaarsreceptie. 100 jaar wonen in Nederland-, t/m 4-3 in de Beurs van Berlage, Damrak, Amsterdam. Het Groene Hart; t/m 4-3 in Kasteel Groeneveld, Baarn. Griekse Goden en Helden in de tijd van Rubens en Rembrandt. Mythologische schilderijen en prenten; t/m 6-5, Dordrechts Museum, Dordrecht. Catalogus 69,95. Langzaam maar zeker krijgen de publieksactiviteiten van Heemschut een vaste plek in de agenda van onze leden. Na een drietal jaren tijd voor een korte terugblik. In 2000 is één tot tweemaal per maand een Monumentenweekend of een Muzikaal Monument geor ganiseerd. Brochures met een cultuurhistorische inhoud werden in eigen beheer vervaardigd, mede als routeplanner voor de begeleide stadswandeling; monumentale panden werden toegankelijk gemaakt voor Heemschut bezoekers en vele contacten zijn gelegd met allerlei particuliere en overheidsorganisaties. Tijdens deze goedbezochte dagen blijkt bij navraag dat het concept bevalt. Lid zijn van Heemschut is meer dan het voldoen van een contribu tie. Lid zijn van Heemschut bete kent dat men de vereniging die waakt over onze culturele erfgoed een warm hart toedraagt. Het verenigingsgevoel komt tot uit drukking op de dagen wanneer met elkaar bijzondere objecten worden bezocht, het geschiedkundig verhaal erachter wordt ondergaan en de restauratie-problemen met eigen ogen kunnen worden gezien. De publieksactiviteiten worden - net als in afgelopen jaren - in nauw overleg en met steun van de provinciale commissies van Heemschut georganiseerd. Wel zijn enkele wijzigingen noodzake lijk: de frequentie wordt terugge bracht, de samenwerking met zusterorganisaties wordt geïnten siveerd en de toegangsprijs wordt per evenement vastgesteld, even redig met het gebodene. Naast deze activiteiten organise ren de provinciale commissies in hun eigen regio diverse (klein schalige) excursies. De Algemene Ledenvergadering op 19 mei 2001 te 's -Hertogen bosch biedt naast het huishoude lijk gedeelte een aansprekend omlijstend programma; het wordt genieten in Den Bosch. In het aprilnummer 2001 van het tijd schrift leest u over inhoud van deze dag en wijze van aanmelden. Ook in het aprilnummer zullen de overige - centraal vanuit het landelijke bureau georganiseerde - publieksactiviteiten van het jaar 2001 worden vermeld. Enletu ook in de diverse nummers op de provinciale excursies! In samenwerking met de eind redacteur worden de informatie pagina's in het tijdschrift meer servicegericht. Alle medewerkers van het lande lijk bureau zijn betrokken bij de publieksactiviteiten. Heemschut staat in en op de markt! U hoort meer van ons... Gea Schilte, coördinator publieksactiviteiten. Zie ook: www.heemschut.nl zaterdag 21 april 2001 Een ontdekkingstocht naar de bronnen van de Amstel. Zo kan de boottocht betiteld worden die Heemschut Noord-Holland voor zaterdag 21 april 2001 op het programma heeft gezet. Dwars door een van de meest verstede lijkte en drukste gebieden van ons land stroomt een eeuwenoude rivier. En wat is een betere manier dan vanaf het kalme spiegelende water zich te laten imponeren door de historische rijkdom en de ongereptheid van het land dat zich vanaf beide oevers uitstrekt? De boot steekt van wal om 10.30 uur in hartje stad: bij het Centraal Station van Amsterdam. Gevaren wordt naar het begin van de Amstel bij Uithoorn, waar het vorig jaar gerestaureerde Fort aan de Drecht, onderdeel van het werelderfgoed de Stelling van Amsterdam, wordt bezocht. Heemschut hoopt de deelnemers een indruk te geven van wat de Amstel aan cultureel erfgoed heeft nagelaten. Van polders met oeroude verkavelingen tot prach tige buitens als Wester-Amstel en Oostermeer. Voorts komt de geschiedenis van de Stelling van Amsterdam uitgebreid aan bod en wordt er een lunch met koffie/ thee geserveerd. En... Heemschut heeft ook nog een verrassing in petto. Om ca. 17.00 uur keert de boot terug bij het Centraal Station. De excursie kost 65.- p.p. incl. lunch. Het maximum aantal deel nemers is 60 personen. Deelname wordt in volgorde van binnenkomst van betaling geho noreerd. Aanmelding door overmaking van f 65,- p.p. op postbank rek. nr. 124326 t.n.v. Bond Heemschut te Amsterdam onder vermelding van Excursie Amsteloever. U ontvangt een week voor de excursie de bevestiging, de juiste verzamelplaats en het dagpro gramma. Op 9 januari was Heemschut te gast op kasteel Gravenwezel. Op het bordes v.l.n.r. kasteelheer Axel Vervoordt, prof. Hugo de Schepper, Hans van Ierland, Peter de Ruijter, Bartha de Kok, ir. Wim Havers. Foto: Dirk-Jan de Vries.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2001 | | pagina 23