Steenfabriek Biezeveld levert: IJsselformaat handvorm Rijnformaat handvorm Vechtformaat handvorm Friesche drieling handvorm Hilversums formaat handvorm Utrechts plat handvorm Profielen handvorm Vormstenen handvorm Plavuizen handvorm Kloosterformaten handvorm en alle andere bakstenen voor restauratie op maat. Steenfabriek Biezeveld B.V. BURGERS BRICK Ook voor Uw jonge monumenten! Brickburgers BV specialiteiten in baksteen Heemschut 19 Auto-ingang parkeergarage Ossenmarkt,, Groningen als voorbeeld voor Haarlem. wing- ontworpen en gebouwd moeten worden, wil er op deze plaats een eigentijdse verrijking van het stadsbeeld ontstaan. Juist het handhaven van De Furie kan aanzet zijn tot een dergelijke, meer op de plek toegesneden manier van stadsvernieuwen. Een eerste schriftelijk pleidooi met die strekking is de deur uit. Leo van derMeule, PR-medewerker Heemschut Zuid-Holland. Tel. (070) 3273944. NOORD-HOLLAND Gronings voorbeeld Haarlem Ook voor de architect Hubertjan Henket is het een bijna onmogelijke opgave de ingang van de ondergrondse parkeergarage in de eeuwenoude Damstraat te ontwerpen. Maar nu de gemeente raad gesproken heeft, rest ook hem geen andere keuze. Immers: Een gat blijft een gat, mijn keuze zou onder het hotel geweest zijn, aldus Henket. Het ontwerp van een parkeergarage in Groningen, dat ons getoond werd in een overleg met wethouder Kroskinsky van Haarlem, deed in elk geval alle recht aan ons uitgesproken verlangen, dat 'als het dan toch moest het in elk geval zo min mogelijk afbreuk zou doen aan de historische authenticiteit van de Damstraat.' Onder leiding van genoemde wethouder en met een delegatie van deskundigen onder wie ook een vertegenwoordiger van bureau Henket en de Vereniging Haerlem hebben we dat specimen aan de Ossenmarkt met algemene instemming be wonderd. Henket zal zich in zijn ontwerp ook daardoor laten inspireren. De voorwaarde, waaronder wij de voorlopige oplossing in de Damstraat hebben aanvaard, is echter, dat bij het ontwerp al reke ning wordt gehouden met een aansluiting ondergronds naar een nog te bouwen tunnel, die het verkeer langs het Spaarne zal voeren, als over enkele jaren de kade van deze rivier wordt geres taureerd en verbreed. Die toezeg ging is reeds gedaan. Plan Schatkamer Haarlem De bezwaren, die Heemschut bij de gemeente Haarlem heeft neergelegd tegen het bouwplan met hangende tuinen op de plaats van het Spaarne- ziekenhuis, dat over enkele jaren naar Hoofddorp zal zijn verplaatst, zijn erkend. Onze voorkeur en mede die van de Stichting de Hoeksteen en de Vereniging Haerlem voor het Plan Schatkamer aan het Spaarne is ook die van de gemeente gebleken. Het gebied Velserend Velsen Bij Velsen hebben wij bezwaar gemaakt tegen het voor nemen een bestemmingsplan vast te stellen voor het gebied Velserend. Dit plan maakt wezen lijk onderdeel uit van het binnen- duinrandgebied waarin ook het door ons gewraakte woningbouw plan met 450 woningen op het landgoed Meer en Berg gesitueerd is. Dat terrein van het voormalig provinciaal psychiatrisch zieken huis behoort tot de gemeente Bloemendaal. Daarover is het laatste woord nog niet gesproken. Reden voor Bloemendaal zelf Velsen over deze voorbarigheid op de vingers te tikken. Elk plan in dit gebied van de ene gemeente heeft gevolgen voor de andere. Jan-Derk Getritsen, PR-mede werker Heemschut Noord-Holland. Tel. (020)4031890. 5 Fabriek van handvormstenen en plavuizen Lange Weistraat 25 5331 LH Kerkdriel Telefoon 0418-631719 B.g.g 077-4742920 specialiteiten in baksteen St. Jozelweg 66b, 5953 JP REUVER (NE) Postbus 4790,5953 ZK REUVER (NL) Tel. 0774 742920, fax 0774745170. december 2000

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2000 | | pagina 21